۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۶
کد خبر: 82914096
۰ نفر
نبود تفكر دانش بنیان، مشكل اساسی برنامه های كشور است

زنجان -ایرنا- رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی كشور گفت: نبود نگرش و تفكر دانش بنیان اشكال اساسی در بسیاری از برنامه های كشور بوده و مبنای چنین تفكری، باور حوزه علم و دانش به جوانان پرشور به عنوان سرمایه های اصلی است.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بیجندی روز یكشنبه در آیین آغاز بكار برنامه شتابدهی كسب و كارهای فناورانه جوانان در زنجان افزود: برای تحقق اقتصاد دانش بنیان و مقاومتی در سالی كه به فرمان رهبر معظم انقلاب سال حمایت از تولید داخلی نامگذاری شده، به تفكر دانش بنیانی نیاز داریم.
وی یادآور شد: اگر تفكر و نگرش دانش بنیان وجود داشته باشد، اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی هم محقق می شود.
رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی كشور گفت: حمایت درست از تفكر و نگاه صحیح، اتفاقات خوبی را در تمامی حوزه ها رقم می زند.
وی خاطر نشان كرد: شكل گیری اكوسیستم و زیست بوم كارآفرینی در زنجان در حال رخ دادن و اقدامی برای از مرحله ایده تا اجرا و تولید در دست انجام است.
بیجندی اظهارداشت: زنجان مركز آموزش اشتغال محور كشور در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات شد و تجهیزات به روز مورد نیاز به ارزش 45 میلیاردریال به این استان منتقل می شود.
رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی كشور گفت: خوشبختانه استان زنجان به عنوان قطب علم آی تی و الكترونیك مطرح شده است و یكی از اركان و پایه های تحقق آن بهره گیری از همین صنایع فرهنگی و خلاق و برنامه شتابدهی است.
وی اضافه كرد: معتقدیم این مجموعه در كنار پارك علم و فناوری استان زنجان می توانند گام های اساسی و تاثیرگذاری را در حوزه اشتغال دانش آموختگان بردارند.
بیجندی تاكید كرد: با تجهیزات 45 میلیارد ریالی كه هفته آینده به زنجان منتقل می شود، آموزش های تخصصی در زمینه مخابرات، فناوری اطلاعات و ارتباطات، شبكه و امنیت شبكه ارائه خواهد شد.
رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی كشور گفت: برای نخستین بار در كشور، این دوره های آموزشی به شكل مشترك میان جهاد دانشگاهی و یك شركت هوآوی برگزار می شود.
وی افزود: زنجان به علت وجود جوانان پر شور و علاقه مند و تركیب همدلی و همراهی مدیران آن، ظرفیت برگزاری چنین دوره هایی را دارد.
رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان هم در ادامه این برنامه گفت: امروز شاهد آغاز به كار 2 مركز نوآوری و شكوفایی جهاد و مركز رشد صنایع فرهنگی و خلاق استان با عنوان برنامه شتابدهی كسب و كارهای فناورانه جوانان هستیم.
مهدی عباسی افزود: در مركز صنایع خلاق این استان، كه تاكنون نمونه آن در كشور راه اندازی نشده است، به سمت تولید محصولات فرهنگی اقتصادی حركت می شود.
رئیس مركز جهاد دانشگاهی استان زنجان گفت: این مركز در چهار حوزه رسانه ای و فرهنگی، میراث فرهنگی، محصولات هنری و محصولات فرهنگی كاركردی تولید محصول خواهد كرد.
برنامه شتابدهی كسب و كارهای فناورانه جوانان در مركز جهاد دانشگاهی زنجان امروز یكشنبه آغاز به كار كرد.
3001/8068