۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۰۶
کد خبر: 82913344
۰ نفر
پیشنهاد بازسازی نیروگاه های سوریه به ایران داده شد

كرج-ایرنا-مدیرعامل شركت تعمیرات نیروگاهی ایران با اشاره به توانمندی های متخصصان كشورمان در امر ساخت ، تعمیر و نگهداری مراكز نیروگاهی گفت: پیشنهاد بازسازی ، تعمیر و نگهداری نیروگاه های كشور سوریه به این شركت ایرانی ارائه شده است.

به گزارش ایرنا، عین الله صالحی روز شنبه در نشست با خبرنگاران در فردیس اظهار داشت : ظرفیت نیروگاه های كشور سوریه 8 هزار مگاوات است كه در حال بررسی این پیشنهاد هستیم .
وی با بیان اینكه متخصصان ایرانی در صنعت نیروگاهی ، حصار تحریم ها را شكسته اند، گفت: اكنون بخش عمده تجهیزات نیروگاه ها از جمله توربین ها در داخل كشور تولید یا بازسازی می شود.
صالحی با بیان اینكه ظرفیت تولید برق كشور 80 هزار مگاوات است ، گفت: سالانه بخش عمده ای از تجهیزات و امكانات نیروگاهی كشور تعمیر اساسی یا جزیی می شود.
مدیرعامل شركت تعمیرات نیروگاهی ایران بیان داشت: امروزه در ساخت پره های توربین بخار و پره های كمپرسور در ابعاد مختلف به خودكفایی رسیده ایم.
صالحی افزود: دانش و تكنولوژی در تعمیرات اساسی یك توربین نیروگاهی به حدی رسیده كه از صفر تا صد آن در داخل كشور انجام می شود.
وی با اشاره به اینكه ساخت هر پره توربین نیروگاهی در داخل از خروج ارز جلوگیری می كند، بیان كرد: سال گذشته 15 میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشتیم.
مدیرعامل شركت تعمیرات نیروگاهی ایران با بیان اینكه یكی از روتورهای نیروگاه بعثت تهران دچار نقص فنی شده است ، گفت: اكنون متخصصان ایرانی در حال تعمیر اساسی و راه اندازی این روتور هستند.
صالحی ادامه داد: قیمت توربین نیروگاه بعثت تهران 35 میلیارد تومان است كه برای تعمیر آن كمتر از 2 میلیارد تومان هزینه شده و در واقع 33 میلیارد تومان صرفه جویی شده است.
وی یاد آور شد كه صنعت نیروگاهی ایران با اعمال تحریم در 2 دهه اخیررشد چشمگیری كرده و شركت های ایرانی در جهان به برند بین‌المللی تبدیل شده اند.
شركت تعمیرات نیروگاهی ایران وابسته به وزارت نیرو از سال 1360 با نام مدیریت تعمیرات اساسی توانیرراه اندازی شد كه در سال 70 تغییر نام داد.
تعمیرات نیروگاهی ایران در فردیس استان البرز واقع شده كه در زمینه های تعمیرات، بازسازی، نصب و راه اندازی ساخت و كنترل كیفی تجهیزات نیروگاهی و سایر صنایع فعالیت می كند.
7413/ 6155