۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۴۵
کد خبر: 82913270
۰ نفر
'انتها، ملكه رنج ها' روایت پرمحنت یك بانوی گردستانی

تهران- ایرنا- در میان هیاهو و ازدحام هزاران نفر در آخرین روزهای سی و یكمین دوره نمایشگاه بین المللی كتاب تهران نگاه ما در انتهای شبستان مصلی به یك بانوی تنها از اهالی روستای شاهینی كردستان معطوف شده بود كه كتاب خاطراتش را روی چارپایه مقوایی بساط كرده بود.

'انتها، ملكه رنج ها' عنوان كتابی از رنج و مشقت های این زن معلول روستایی است كه با فروش كتابش در نمایشگاه بین المللی كتاب تهران تلاش دارد تا زندگی خویش را روایت كند.
این زن كرد ایرانی در حاشیه نمایشگاه كتاب تهران با عرضه كتاب حاوی سرگذشت اش سعی دارد تا به خوانندگان این اثر بگوید به رغم اینكه معلولیت و بی سوادی در دنیای كودكانه اش رخنه كرده بود اما باز هم از تلاش باز نایستاد و با اراده پولادین توانست نوید بخش طلوع امید باشد.
خانم 'انتها قبادی' سرگذشت زندگی پر فراز و نشیب اش را با عنوان ' انتها ملكه رنج ها ' به روی صفحات كاغذ آورده تا راوی درد و رنج های زنان ایل و طایفه و هم محلی هایش باشد كه نه تنها حقی برای درس خواندن نداشتند، بلكه طبیبی حاذق نیز در روستاهای شان نبود تا دچار بیماری های صعب العلاج و معلولیت زا نشوند.
وی به خبرنگار ایرنا می گوید : من از یكی از روستاهای شهرستان كامیاران به این نمایشگاه آمده ام تا راوی درد و رنج های نسل خویش باشم .
وی می افزاید : به خاطر یك سرماخوردگی ساده بیماریم تشدید و حادتر شد و در نهایت معلول شدم اما هیچگاه دست از تلاش بر نداشتم و طی این سال ها با معلولیت خویش جنگیدم و با اهتمام ویژه به كسب علم و دانش در كلاس های نهضت سواد آموزی پرداختم و این مسیر را تا دانشگاه پیمودم و اكنون نیز دانشجوی رشته جامعه شناسی هستم.
وی به علت تنهایی حضورش در نمایشگاه كتاب تهران و فروش كتاب خاطراتش اشاره می كند و می گوید : شاید سرنوشت من بتواند عبرتی برای دیگران شود تا دیگر هیچگاه شاهد محرومیت كودكان از تحصیل به خاطر كمك به درآمد والدینشان نباشیم.
دانشجوی مقطع لیسانس علوم اجتماعی می گوید : ناشر كتابم یك معلم است و نمی توانست به تهران بیاید برهمین اساس خودم برای فروش كتاب هایم پیشقدم شدم تا بتوانم با فروش كتاب زندگی نامه دولت، بهزیستی و یا غیره نباشم و اگر فروش خوبی داشته باشم برای بهبودی هر چه بیشتر معلولیتم تلاش خواهم كرد.
سی و یكمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران با شعار نه به كتاب نخواندن از ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه امسال در مصلای امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.
علمی**9187**