۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۳۰
کد خبر: 82913062
۰ نفر
254 طرح اشتغال فراگير در مهاباد تصويب شد

مهاباد- ايرنا- فرماندار مهاباد گفت: 254 طرح اشتغال فراگير با تسهيلات اعطايي يكهزار و 244 ميليارد ريالي در كميته فني اين شهرستان تصويب شد.

به گزارش ايرنا ايرج شجاعي روز شنبه در جلسه كارگروه اشتغال و كميته راهبردي سرمايه گذاري شهرستان مهاباد با اشاره به اينكه اين طرح ها براي تصويب به مركز استان ارسال شده است، بيان كرد: توجيه اقتصادي اين طرح ها در كميته فني بر اساس توان مديريتي و توان مالي سرمايه گذار ها پيش بيني شده است.
وي افزود: : با تصويب اين طرح ها و پرداخت اعتبارات براي بيش از يكهزار و 600 نفر اشتغال فراهم مي شود.
وي با تاكيد بر تعامل و همكاري بانك ها در پرداخت تسهيلات به طرح هاي تصويب شده گفت: بانك هاي عامل با رعايت مراحل اداري در پرداخت تسهيلات سختگيري نكنند تا اعتبارات مصوب شده براي كاهش نرخ بيكاري شهرستان جذب شود.
فرماندار مهاباد اضافه كرد: بانك كشاورزي رتبه نخست پرداخت تسهيلات اين بخش را در شهرستان به خود اختصاص داده است.
شجاعي با بيان اينكه اولويت اين كارگروه، واگذاري زمين به طرح هاي توليدي در شهرك صنعتي مهاباد است، افزود: واگذاري زمين در اطراف و حوزه درياچه سد مهاباد امكان پذير نيست و اجازه فعاليت در اين بخش داده نمي شود.
وي ادامه داد: با توجه به موقعيت شهرستان و جاذبه هاي ديدني اين منطقه طرح هاي گردشگري، صنايع تبديلي و كشاورزي و صنايع پائين دستي پتروشيمي طرح هاي اولويت دار به شمار مي روند.
رئيس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي مهاباد نيز در اين جلسه گفت: امسال 68 طرح با اعتبار بيش از 420 ميليارد ريال و اشتغال زايي 320 نفر تصويب شده كه 9 طرح آن در مرحله پرداخت وام است.
فاروق دانشمند ادامه داد: در طرح اشتغال فراگير و اشتغال روستايي، پرداخت تسهيلات مدنظر نيست بلكه اشتغال زايي پايدار مورد توجه مسئولان قرار دارد.
به گزارش ايرنا سهم آذربايجان غربي از تسهيلات اشتغال فراگير روستايي 4 هزار و 800 ميليارد ريال است كه بر اساس طرح هاي پيشنهادي بين شهرستان ها تقسيم مي شود و محدوديت ندارد.
شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است.
3093/2093

سرخط اخبار استان‌ها