مشغله كاري مانع خدمتگزاري مسئولان به مردم نشود

مراغه- ايرنا- عضو خبرگان رهبري و امام جمعه مراغه با بيان اينكه مشغله كاري روزمره نبايد موجب غفلت مسئولان از خدمتگزاري به مردم شود گفت: خدمت به مردم و تكريم آنها همانند عبادت و تلاوت قرآن سرلوحه كار مديران و كاركنان ادارات قرارگيرد.

به گزارش ايرنا، آيت الله محمدتقي پورمحمدي روز شنبه در جلسه شوراي اداري مراغه با تاكيد بر لزوم اهتمام مديران در مسير خدمتگزاري به مردم گفت: تقويت معنويت و احساس مسئوليت براي رفع مشكلات و دغدغه ها، رسالت مسئولان براي خدمت رساني به مردم است.
وي همچنين با اشاره به وظايف قانونگذاري و نظارت نمايندگان مجلس اضافه كرد: وكلاي مردم بايد پيگير مسائل كلان كشوري و شهرستاني بوده و در قبال موكلان خود احساس مسئوليت كنند.
پورمحمدي با اشاره به طرح افزايش نمايندگان مجلس گفت: نماينده حوزه انتخابي مراغه و عجب شير نيز در جهت تصويب و جلب آراي موافق براي تصويب افزايش تعداد نماينده هاي اين حوزه از يك به دو نماينده اهتمام كند.
نماينده مردم مراغه و عجب شير در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه با اشاره به اقدام اخير آمريكا در خروج از برجام گفت: اين اقدام ناشيانه و دور از عقلانيت آمريكا، باردگير نشان داد كه آمريكا قابل اعتماد نيست.
علي جليلي افزود: تجارب گذشته و تاريخ نشان داده است كه بر اساس فرمايشات رهبري، هرگاه به آمريكا و غرب اعتماد كرده ايم از پشت خنجر خورده ايم.
وي ادامه داد: آمريكايي ها بايد بدانند كه ايرانيان راست قامتان تاريخ هستند و در بربار تهديدها و تحريم هاي دشمنان ايستاده اند.
فرماندار مراغه نيز با اشاره به پيشينه تاريخي مراغه گفت: باتوجه به وجود ظرفيت ها و زيرساخت هاي فرهنگي و تاريخي در اين شهرستان، مسئولان و مديران دستگاه ها در جهت رسيدن به توسعه پايدار و جايگاه واقعي اين شهر تلاش كنند.
حميد شكري افزود: كارآمدي و عدالت محوري به عنوان رسالت مسئولان دستگاه هاي اجرايي و خدمات رسان در راستاي تحقق توسعه و ايجاد شور و نشاط اجتماعي در جامعه است.
وي ادامه داد: وجود نظم و انضباط اداري، تكريم ارباب رجوع و بهره گيري از نظرات كارشناسان در كنار انجام وظايف سازماني، زمينه ساز رفع مشكلات مردم و خدمات رساني مناسب به جامعه در دستگاه ها خواهد بود.
وي با تاكيد بر لزوم حمايت از واحدهاي توليدي و سرمايه گذاري اضافه كرد: حل و فصل اختلافات و مشكلات بين واحدهاي توليدي و سرمايه گذاران بايد با هماهنگي فرمانداري و تا حد امكان در داخل شهرستان در قالب كميته هاي تخصصي انجام شود.
شكري گفت: در راستاي جذب سرمايه گذار و حمايت از سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف اين شهرستان، دستگاه هاي متولي امر با تدوين برنامه ريزي هاي جامع، نقشه هاي تفضيلي و حوزه هاي جذب سرمايه را مشخص و اعلام كنند.
وي افزود: مديران دستگاه هاي اجرايي بايد علاوه بر پيگيري اعتبارات لازم براي طرح هاي عمراني، بر اجراي طرح ها نيز نظارت كافي داشته باشند.
وي با تاكيد بر لزوم تبيين عملكرد دستگاه هاي اين شهرستان در رسانه ها اضافه كرد: مديران با فعال كردن بخش هاي روابط عمومي، ارتباط بيشتري با رسانه ها و مطبوعات شهرستان در اين راستا داشته باشند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعيت در 127 كيلومتري تبريز، مركز آذربايجان شرقي واقع است.
7487/3077