۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۴۷
کد خبر: 82910380
۰ نفر
درگیری در كابل با كشته شدن مهاجمان پایان یافت

كابل - ایرنا - مهاجمان انتحاری كه امروز چهارشنبه به دو مركز امنیتی پلیس در شهر كابل پایتخت افغانستان حمله كرده بودند پس از چند ساعت درگیری با نیروهای امنیتی در حوزه های «13» و «10» كشته شدند و درگیری پایان یافت.

به گزارش ایرنا، حدود ساعت 11 و 30 دقیقه امروز صدای چهار انفجار پی درپی از غرب كابل شنیده شد و دقایقی بعد مشخص شد كه مهاجمان انتحاری در حمله ای گروهی و برنامه ریزی شده با سلاح های سبك و سنگین به حوزه 13 امنیتی در غرب این شهر هجوم برده اند و نخست یك مهاجم با انفجار جلیقه انتحاری خود مقابل ورودی ، راه را برای حمله دیگر مهاجمان گشوده است.
بعد از این ، میان نیروهای پلیس و مهاجمان تیراندازی آغاز شد و حدود دو ساعت این تبادل آتش ادامه داشت تا این كه با كشته شدن آخرین مهاجم این حمله خاتمه یافت.
«حشمت استانكزی» سخنگوی پلیس كابل در این ارتباط گفت كه در حوزه 13 امنیتی دو سرباز پلیس كشته و دو تن دیگر زخمی شده اند.
«محمد جواد رحیمی» یكی از شاهدان عینی به خبرنگار ایرنا گفت كه خود دیده است تعدادی كشته و زخمی كه اغلب غیر نظامی بودند در نزدیكی مقر پلیس در حوزه 13 وجود داشتند و او چند تن از زخمی ها را به بیمارستان انتقال داده است.
امروز همچنین حمله ای مشابه حوزه 13 با فاصله ای چند دقیقه ای علیه حوزه 10 پلیس در منطقه «شهر نو» واقع در مركز شهر كابل صورت گرفت كه به رغم پایان یافتن آن حمله ، هنوز از تلفات و خسارات های آن گزارشی منتشر نشده است.
«وحید مجروح» سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان به ایرنا گفت كه در حوزه 13 در غرب كابل یك تن كشته و 6 تن دیگر زخمی شده اند كه زخمی ها به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان هستند و از حوزه دهم پلیس نیز دو زخمی به بیمارستان انتقال داده اند.
امروز در مجموع هفت مورد صدای انفجار در كابل شنیده شد و پس از آن صدای تیراندازی پراكنده هم در شهر رخ داد و اكنون وضعیت شهر به حالت عادی برگشته است.
امروز از استان «بادغیس» خبر رسید كه در نزدیكی شهر «قلعه نو» مركز این استان به یك مركز ثبت نام از رای دهندگان انتخابات حمله صورت گرفته كه در جریان آن شش سرباز كشته و 4 تن دیگر زخمی شده اند.
استان بادغیس در میان دو استان هرات و فاریاب در شمال افغانستان قرار دارد و در فاریاب درگیری میان گروه های طالبان و نیروهای دولت چند روز است كه تداوم دارد.
آساق*291*1104*1663**