كشور به 9 منطقه فوتبالي تقسيم بندي شد

كرمان – ايرنا - رئيس فدراسيون فوتبال كشور به اهميت آموزش ها در توسعه ورزش اشاره كرد و گفت: اين فدراسيون براي استعداديابي و استعدادپروري، كشور را به 9 منطقه فوتبالي تقسيم بندي كرده و پايلوت منطقه 9 كشور استان كرمان انتخاب شده است.

به گزارش ايرنا ، مهدي تاج روز چهارشنبه در مجمع انتخاباتي هيات فوتبال استان در محل تالار پاليز كرمان افزود: پهناوري كشور ايران موجب شده كه برخي از استعدادها ديده نشوند و فدراسيون فوتبال در اين زمينه وظيفه استعداديابي را برعهده 9 منطقه گذاشته است.
وي اظهار كرد: با تفكر سرمربي تيم ملي براي تقويت پايه هاي فوتبال كشور تيم هاي ملي متفاوتي انتخاب شده است.
رئيس فدراسيون فوتبال كشور گفت: ازجمله تيم ملي زير 13 سال در قطر و چين اردو زدند و اين استعدادها پرورش داده مي شود تا در آينده به تيم ملي اضافه شود و تاكنون در اين رده سني سه تيم ايجاد شده است.
وي افزود: تيم ملي نوجوانان در جام جهاني بخوبي درخشيده است و بايد اين روند ادامه يابد زيرا اگر زيرساخت ها فراهم نشود اين تيم در نقطه اي سقوط خواهد كرد.
وي تصريح كرد: براي تيم هاي ملي فوتسال كشور چهار رده بندي ايجاد شده است كه در صورت نياز جايگزين تيم ملي اصلي مي شوند و اين امر موجب شده كه تيم ملي فوتسال امروز سوم دنيا باشد و در فوتبال ساحلي نيز اين روند ادامه داده مي شود.
**بانوان شانس نخست قهرماني در آسيا هستند
تاج اضافه كرد: در بخش بانوان مسابقات آسيايي تايلند در پيش است و بانوان ملي پوش ايران اميد نخست قهرماني در اين مسابقات هستند و اكنون از گروه خود صعود كرده اند.
وي گفت: بخش بانوان زماني تقريبا تعطيل شده بود و امروز با اقدامات جدي شانس نخست قهرماني در آسيا دارد و توانمندي استان هايي از جمله كرمان در اين بخش ورزش بانوان را در رنكينگ آسيا به مقام نخست رسانده است.
وي افزود: امروز تمامي رده هاي سني در بخش بانوان تشكيل شده است و استان كرمان علاوه بر خود بار چند استان را براي استعداديابي فوتبال به دوش مي كشد.
وي اضافه كرد: استان كرمان در بخش آموزش فوتبال نيز بسيار موفق عمل كرده است.
**بايد كرمان ليگ برتري شود
رئيس فدراسيون فوتبال عنوان كرد: تلاش بسياري براي فدراسيون فوتبال و ورزش استان كرمان انجام شده است و اولويت و تلاشهاي رئيس هيات فوتبال بايد بمنظور رساندن اين استان به ليگ برتري متمركز شود.
وي گفت: فوتبال در 23 شهرستان استان كرمان فعال است و تيم هايي از كرمان در 60 درصد ليگ هاي كشوري حضور دارند كه آماري بي نظير است.
وي افزود: در رده هاي سني نوجوانان، جوانان و اميد اقدامات شاخصي در استان كرمان انجام شده و اين استان ازجمله استان هاي موفق كشور در فوتبال است.
استان كرمان 48 تيم در سطح كشوري در رشته هاي فوتبال و فوتسال دارد.
تاج ابراز كرد: فوتبال استان كرمان يكي از پايه هاي عمده اين فدراسيون است زيرا يكي از عناوين نخست كشور هرسال را در بخش بانوان را بدست مي آورد و در اين زمينه مديران ورزشي استان كرمان بسيار موفق عمل كردند.
وي ارزيابي فدراسيون فوتبال از اقدامات انجام شده در اين استان را مثبت عنوان كرد و افزود: هيات فوتبال استان كرمان بايد بدنبال سرعت بخشي به توسعه ورزش باشد .
وي همچنين در اين آيين مراد حاج جعفري رئيس سابق هيات فوتبال استان كرمان را به عنوان مشاور رئيس فدراسيون فوتبال انتخاب كرد.
كشور ايران داراي ليگ هاي حرفه اي ازجمله ليگ برتر، دسته يك، دسته 2 و منطقه اي است.
اين آيين با حضور رئيس فدراسيون فوتبال، رئيس كميته امور استان ها اين فدراسيون، كاشاني عضو هيات رئيسه باشگاه پرسپوليس و نماينده وزارت ورزش و جوانان، معاون توسعه ورزش اداره كل ورزش و جوانان استان كرمان، رئيس هيات فوتبال استان، پيشكسوتان، ورزشكاران و مديران ورزشي در تالار پاليز كرمان برگزار شد.
7420/ 5054