لايحه تامين امنيت زنان در مراحل آخر تدوين قرار دارد

بندرعباس - ايرنا - معاون رييس جمهوري در امور زنان و خانواده گفت: لايحه تامين امنيت زنان مراحل آخر تدوين خود را در قوه قضاييه براي ارسال به دولت طي مي كند.

به گزارش ايرنا، معصومه ابتكار روز سه شنبه پس از بازديد از نمايشگاه دستاوردهاي زنان هرمزگان و مركز اورژانس اجتماعي استان هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از رييس قوه قضاييه مي خواهيم كه اين لايحه را هرچه سريع تر به دولت ارسال كند تا براي تصويب نهايي به مجلس شوراي اسلامي فرستاده شود.
وي يادآور شد: گفت و گوهاي بسيار جدي براي حمايت از بانوان در برابر خشونت از ابتداي دولت دوازدهم با قوه قضاييه جهت توافق بر سر متن اين لايحه برگزار شده است.
معاون رييس جمهوري در امور زنان و خانواده اضافه كرد: نشست هاي ياد شده منتهي به متن قابل قبول و مورد توافق شده است.
ابتكار در بخش ديگري از سخنان خود به اهميت معرفي بيشتر اورژانس اجتماعي به جامعه پرداخت و گفت: همراه با وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در حال مكاتبه با وزير كشور براي معرفي بيشتر اين اورژانس از طريق شهرداري ها و تابلوهاي تبليغاتي سطح شهرها هستيم.
وي ابراز داشت: اطلاع مردم از وجود چنين مركز و خدماتي موجب بازدارندگي از خشونت و همچنين ايجاد امنيت بيشتر در جامعه مي شود.
به گفته معاون رييس جمهوري در امور زنان و خانواده، با اين وجود اورژانس اجتماعي كسي كه مورد خشونت قرار گرفته مي داند محلي براي پناه بردن وجود دارد.
ابتكار در بخش ديگري از سخنان خود به موضوع ورزش بانوان پرداخت و ابراز داشت: ورزش بانوان از موضوع هاي با اهميت براي دولت است و تلاش مي كنيم حضور زنان در عرصه هاي ورزشي امكان پذير باشد.
وي ادامه داد: حمايت از ورزش پهلواني و گسترش اماكن ورزشي براي بانوان براي دولت بسيار حائز اهميت است و از اولويت هاي بسيار مهم محسوب مي شود.
معاون رييس جمهوري در امور زنان و خانواده بيان داشت: حضور بانوان در ورزشگاه ها با يك شيوه نامه در حال پيگيري است و مواردي از حضور آنان در شهرستان ها انجام شده است.
وي ادامه داد: خانم ها براي حضور در ورزشگاه ها علاقه و اشتياق از خود نشان داده اند و اين بايد با ساماندهي و برنامه ريزي انجام شود كه در دستور كار قرار دارد.
معصومه ابتكار در سفر يك روزه خود به بندرعباس مركز استان هرمزگان با برخي تشكل هاي حوزه زنان ديدار كرده و در نشست شوراي اداري اين استان نيز شركت خواهد كرد.
7195/7408