۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۲۱:۱۱
کد خبر: 82908176
۰ نفر
همصدایی مردم با دولت

گرگان - ایرنا - خودكفایی كشور در دانش هسته ای گام مهمی در رسیدن به توسعه پایدار و بهره مندی از انرژی های نوین است كه در این مسیر همراهی مردم با دولتمردان برای ایستادگی مقابل زیاده خواهی زورگویان و ستاندن حقوق هسته ای مقوله ای ضروری است.

به گزارش ایرنا، كشف انرژی هسته ای یكی از مهمترین و اثرگذارترین كشف های بشر در طول تاریخ بود كه پیوند ناگسستنی آن با علوم در سال های اخیر، كشورها را به فكر فعالیت بیشتر در این بخش مهم برای رسیدن به پیشرفت های فراوان در رشته های گوناگون انداخته است.
تاثیرگذاری فراوان این دانش با تقویت ساختار علوم دیگر، ضرورت فعالیت ایران در این رشته ها را برای رسیدن به پیشرفت های بیشتر، كسب استقلال حداكثری، تامین نیازهای ضروری و آسایش مردم جدی تر از همیشه می كند.
در سال های گذشته و به كمك فكر نخبگان و دانشمندان جوان كشور، ایران به موفقیت های چشمگیری در دانش هسته ای دست یافته كه تداوم این تلاش ها در گرو حمایت مداوم مسئولان از این فعالیت ها و همصدایی مردم با دولت در راه استیفای حقوق هسته ای ایران در جوامع بین المللی است.
طبیعی است كه كشورهای زورگو و استكباری كه هدفی جز استثمار و به بردگی كشاندن ملت های دیگر به خصوص جوامع جهان سوم ندارند، از پیشرفت ایران در هراس بوده و اجازه ندهند مردم این كشور بدون اتكا به آنان در دانش پایه ای و بنیادین چون انرژی هسته ای رتبه های پیشرفت و ترقی را یكی پس از دیگری طی كنند.
گروه های گوناگون مردم استان گلستان همنوا با ملت ایران با قدردانی و تحسین خدمات و اقدام های سال های اخیر دولت و نظام در راه كسب توفیق در دانش هسته ای، تداوم مسیر در پیش گرفته شده را خواستار شده و از دولت می خواهند در مسیر گرفتن حقوق هسته ای ایران در مجامع بین المللی عقب نشینی نكند.
دانشجوی دكترای رشته كشاورزی در گرگان گفت: دشمنان می كوشند با وارد كردن اتهامات بی پایه و اساس كشورهای دیگر را علیه ایران تحریك كنند تا مانع از رسیدن ملت ما به یكی از حقوق مسلم در مسیر پیشرفت شوند.
مهدی بشارتی اظهار كرد: متاسفانه در این مسیر برخی افراد در داخل كشور نیز تحت تاثیر قرار گرفته و صدای دشمنان را تكرار كرده و مردان حوزه دیپلماسی به عنوان یكی از اركان مهم تقویت بخش هسته ای كشور را مورد هجمه قرار داده و آنها را تخریب می كنند.
وی بیان كرد: حمله به خودروی وزیر امور خارجه در یكی از دانشگاه های تهران كه هفته گذشته رخ داد، نمونه ای از این اقدامات بود كه متاسفانه ناشی از بی تدبیری و نبود اطلاع كافی این دانشجویان از تلاش های دولت برای استیفای حقوق هسته ای است.
این دانشجو اضافه كرد: كاربردهای فراوان انرژی هسته ای در رشته های گوناگون مانند بخش كشاورزی ضرورت توسعه و گسترش آن در كشور را بیشتر می كند و در سال های اخیر این علم در راستای تقویت كشاورزی به كار گرفته شده و نتایج حاصل از آن مشكلات ریشه ای این بخش را برطرف كرده است.
یك شهروندان گرگانی هم گفت: سال ها پس از پایان روزهای سخت كشور و گذر از اتفاقات تلخی مانند بحران های داخلی و جنگ تحمیلی؛ ایران شرایط مطلوب و مناسبی پیدا كرده و در كنار آرامش برآمده از تقویت ساختارها و سیاست های داخلی رسیدن به پیشرفت در علوم گوناگون به خصوص دانش هسته ای به برنامه اصلی و مهم مسئولان و مطالبه مردم تبدیل شده است، هر چند دشمنان مشكل تراشی می كنند.
زمان محمودی اظهار كرد: برخلاف آنچه كشورهای استكباری می اندیشند، ایران هدفی جز استفاده صلح آمیز از دانش هسته ای ندارد و می خواهد با اتكا به آن در علوم گوناگون پیشرفت كرده و از طریق آن به گسترش صنایع جدید و مورد نیاز برای تامین زندگی مردم بپردازد.
وی زمزمه های لغو برجام از طرف آمریكا را بازی جدید این كشور برای شانه خالی كردن از تعهدات خود بیان كرد و در ادامه بدعهدی های همیشگی اش دانست و گفت: این كشور به جای آنكه ایران را در مسیر رسیدن به دانش صلح آمیز هسته ای محدود كند، صراحتا اعلام نماید چه تعداد بمب هسته ای تولید كرده و اینكه تا كی جهان را همواره نگران هیروشیما و ناكازاكی دیگری می كند.
این راننده تاكسی در گرگان بیان كرد: به اعتراف بسیاری از كارشناسان اروپایی، ایران تاكنون هیچ تخلف و تخطی از برجام نداشته و همه فعالیت های هسته ای ایران بارها توسط كارشناسان سازمان انرژی اتمی رصد شده و در راستای توسعه دانش پاك هسته ای و استفاده صلح آمیز از آن است.
وی بیان كرد: برجام توافق ایران با آمریكا نیست كه این كشور خودسرانه هر تصمیمی برای لغو آن بگیرد، برجام توافق و تعهد چند كشور است كه باید به آن پایبند بود و تاكنون نیز این چنین بوده است.
این شهروند ادامه داد: مردم ایران با درك بالای سیاسی و چشم امید به آینده روشن كشور از تصمیمات دولت در راستای اجرای كامل برجام و تقویت ساختار انرژی پاك هسته ای و استفاده از آن در توسعه فعالیت های مختلف اقتصادی، پزشكی و كشاورزی دفاع خواهد كرد.
معاون اداره كل ورزش و جوانان گلستان هم به خبرنگار ایرنا گفت: آینده كشور و تامین زندگی سالم و آرام برای همه مردم و به خصوص جوانان در گرو تامین نیازهای ضروری بدون اتكا به بیگانگان است كه پیشرفت در علوم هسته ای، رسیدن به این اهداف را تضمین خواهد كرد.
حسن بالو اظهار كرد: مردم ایران دانش هسته ای را تضمینی برای آینده مملو از پیشرفت و توسعه كشور می دانند و مقابل زیاده خواهی آمریكا از دولت و مردان دیپلماسی خود به طور كامل و تمام قد حمایت خواهند كرد.
وی بیان كرد: مادام كه مردم ایران از توافق برجام و سیاست های دولت در این زمینه حمایت كنند، دشمنان كوچكترین تردیدی در ادامه حفظ برجام نداشته و خیال باطل افزایش فشارها بر ملت ایران را در سر پرورش ندهند.
/1648/3091/1042