آسيب هاي ناشي از امواج پارازيت دغدغه مهم شهروندان شيراز است

شيراز- ايرنا- عضو شوراي اسلامي شهر شيراز با اشاره به اينكه بر اساس گزارش ها اين شهر بالاترين ميزان امواج پارازيت را در كشور دارد، گفت: وجود پارازيت با دوز بالاي امواج مايكروويو، شيراز را به دستگاهي مانند ماكروفر تبديل كرده كه در حال پخت و پز مردم اين شهر است.

به گزارش ايرنا عبدالرزاق موسوي، دوشنبه در نشست شوراي اسلامي شهر شيراز افزود: حفظ و حراست از سلامت جسمي و رواني شهروندان شيرازي امر بسيار مهمي است اما متاسفانه وجود پارازيت شديد در اين شهر موجب نگراني استادان دانشگاه علوم پزشكي و نخبگان اين استان شده است.
وي ادامه داد: آسيب جسمي غير قابل جبران امواج پارازيت در شيراز موجب نگراني اهالي اين شهر شده بگونه اي كه متخصصان و پزشكان بارها در مورد پيامدها و تبعات آن و احتمال بروز انواع سرطان، سقط جنين و عقيم شدن مردان هشدار داده اند.
وي اضافه كرد: طرح اين موضوع مهم در نشست شورا و دادن هشدار از پيامدهاي ناگوار آن به درخواست متخصصان، شهروندان و نخبگان اين شهر صورت گرفته و پيش از اين نيز بارها به دليل وجود دوز بالاي پارازيت در شيراز در مجامع علمي و عمومي صحبت و در اين مورد ابراز نگراني شده است.
رئيس كميسيون برنامه و بودجه، امور حقوقي و املاك شوراي شهر شيراز ادامه داد: بالاترين دوز امواج پارازيت در كشور متعلق به كلانشهر شيراز است و اميدواريم مسئولان و اعضاي شوراي شهر جداي از جهت گيري و مصلحت انديشي سياسي، براي صيانت از سلامت مردم راهكاري اصولي بيانديشند.
موسوي گفت: از علما، استاندار فارس و مسئولان دادگستري اين استان درخواست مي كنيم هر چه زودتر به اين موضوع رسيدگي كرده و اقدام لازم را در اين زمينه انجام دهند.
9873 /6118