۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۲۵
کد خبر: 82908043
۰ نفر
جوهره همه فعالیتهای ورزشی فرهنگ است

تهران- ایرنا- رییس كمیته ملی المپیك جوهره همه فعالیت های ورزشی را فرهنگ دانست و گفت: برای گسترش فرهنگ در ورزش با هماهنگی دولت و مجموعه های دیگر تلاش خواهیم كرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سیدرضا صالحی امیری عصر دوشنبه در مراسم رونمایی از كتاب «پایداری از طریق ورزش» كه با حضور مترجم آن رضا شجیع در سی و یكمین نمایشگاه كتاب بین المللی تهران برگزار شد، اظهار داشت: هدف از منشور المپیك، همبستگی ملتهاست و ورزش بستر و مسیری برای دسترسی به صلح، توسعه و محیط زیست است.
وی با اشاره به فعالیت 13 كمیسیون در كمیته المپیك ادامه داد: كمیسیون های فرهنگی، صلح، رسانه، محیط زیست، توریسم و زنان از جمله آنهاست.
صالحی امیری ادامه داد: بعد از رویداد مهم جاكارتا كه از ایران 500 تا 600 نفر به آن اعزام خواهند شد، برگزاری المپیك جوانان در آرژانتین را پیش رو داریم رویدادی فرهنگی كه رقابت و مدال در آن مرحله دوم قرار دارد و بیشترین هدف آن كمك به صلح جهانی است.
رییس كمیته ملی المپیك اضافه كرد: تلاش جدی برای گسترش حوزه فرهنگ در ورزش داریم و با هماهنگی كامل با وزارت ورزش و دولت و مجموع فدراسیون ها و جامعه دانشگاهی درصددیم یك حركت فرهنگی در عرصه ورزش شاهد باشیم.
وی بن‌مایه ورزش را اخلاق دانست و گفت: تعدادی زیادی از كشتی گیران مدال آور وجود دارند كه اكنون از آنها یادی نمی شود در حالیكه جهان پهلوان تختی نماد فتوت و قهرمانی است.
سی‌ و یكمین نمایشگاه بین‌ المللی كتاب تهران نیز با شعار «نه به كتاب نخواندن»، از 12 تا 22 اردیبهشت‌ماه در محل مصلای امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.
فراهنگ**1880**1055

سرخط اخبار فرهنگ