مسئوليت پرورش نسل آينده برعهده دانشگاهيان است

بيرجند - ايرنا - نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي و امام جمعه بيرجند گفت: مسئوليت پرورش نسل آينده برعهده دانشگاهيان است و كوتاهي در اين موضوع موجب فرصت سوزي مي شود.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام و المسلمين سيد عليرضا عبادي روز دوشنبه در ديدار سرپرست و اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي بيرجند افزود: دانشگاه مانند قرارگاهي به فرماندهي استادان و مربيان آن دانشگاه است.
وي بيان كرد: دانشگاهيان به عنوان وزرا، فرماندهان و افسران جنگ نرم بوده و دانشجويان سربازان جبهه الهي و انساني دانشگاه هستند كه بايد توسط استادان پرورش يابند تا بشريت را نجات دهند.
وي گفت: استاد و مسئول دانشگاه در يك قرارگاه قرار دارند و فرماندهي آن استادان دانشگاه هستند كه اگر علامه مطهري ترور مي شود چون با وجود آنها انديشه هاي بيگانه جايگاهي ندارد.
امام جمعه بيرجند با بيان اينكه دشمن به دنبال حذف نيروهاي فهميده در هر جايگاهي چه دانشگاه، بازار و ديگر قشرهاست افزود: دشمن به دنبال تخليه جامعه از انديشه هاي واقع گرا است و استادان دانشگاه و حوزه، كار اصلي دانش و تعليم را تعقيب مي كنند كه بايد به اين موضوع توجه كنند.
وي اظهار كرد: انسان از آنچه نمي داند، شرمنده و از آنچه دانش دارد، سرفراز مي شود و اين احساس حاكي از يك واقعيتي است كه در ذات انسان است؛ انسان به لحاظ كارآمدي ذاتا به گونه اي است كه هر كاري بخواهد انجام دهد، مبتني بر علم است.
حجت الاسلام و المسلمين عبادي گفت: آنچه ما از آن تصور علم داريم مخلوط به جهل است چون يك بخش آن را دانسته و از بخش ديگر ناآگاه هستيم.
وي اضافه كرد: امروز در شرايطي قرار داريم كه مسئوليت در هر مقطعي كه باشد دشمنان همه گزينه ها را به اغراق خود براي دشمني با ما روي ميز دارند.
امام جمعه بيرجند در بخش ديگري از سخنانش گفت: موضوع انتظار فقط يك حالت ايده آلي نيست كه فردي منتظر باشد امام زمان (عج) در خانه اش در بزند بلكه انسان نبايد به وضع موجود قانع باشد و بايد به سمت وضعي رفته كه در خود انسان باشد.
وي بيان كرد: تا وقتي كه جهل حاكم باشد هرگز اين كاروان به مقصد نمي رسد و انتظار به اين معنا نشستن نيست بلكه كار كردن است و در روايات انتظار در عمل تعبير شده است.
وي گفت: قرآن مواردي را ذكر كرده كه در آن موارد خداوند براساس اتمام حجت پيغمبران را فرستاده يعني خدا براي بندگانش راه هدايت را باز كرده كه فردا نگويند كسي براي راهنمايي ما نبود.
حجت الاسلام و المسلمين عبادي افزود: خدا براي راهنمايي نوع بشر پيغمبران را فرستاده اما بشر انگيزه خوب شدن نداشت، همان بني اسرائيل كه تا ديروز زير سلطه فرعون بود پس از رهايي آنها توسط حضرت موسي (ع)، كفران نعمت ورزيده و سر حضرت موسي (ع) بهانه آوردند.
وي اظهار كرد: بعدها بني اسرائيل پيغمبران را مي كشتند و انگار كه هيچ كار بدي انجام ندادند و در بازار به كسب و كار مي پرداختند.
وي گفت: خداوند براساس لطف و حكمت خود اتمام حجت كرده اما از ناحيه بشر پذيرفته نمي شود و اينجا خدا وعده نداده اما به كساني كه ايمان آورده و عمل صالح انجام مي دهند وعده مي دهد.
نماينده ولي فقيه در استان خراسان جنوبي گفت: عمل صالح يعني عملي كه در يك تشكيلات و فرمول قرار گيرد و در امور نظامي براي شكست دشمن بايد همه كارها بر پايه برنامه ريزي و طرح انجام شود.
وي تاكيد كرد: بايد از عمليات، طرح، عده و همه خصوصيات دشمن آگاه بود تا از عهده شكست دشمن برآييم.
عبادي گفت: عمل صالح عملي است كه با طرح حساب شده علمي در همه عرصه هاي اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي، نظامي و ... باشد و خداوند در اين انقلاب الهي به انسان ها فرصت داده كه نبايد فرصت سوزي كنيم و خوشبختانه امثال شهيد حججي ها پاي كار انقلاب هستند.
7559*3028