۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۱۷
کد خبر: 82907657
۰ نفر
2 ميليارد ريال كالاي قاچاق در سردشت كشف شد

مهاباد- ايرنا- فرمانده مرزباني آذربايجان غربي گفت: طي 48 ساعت گذشته حدود 2 ميليارد ريال كالا قاچاق در ارتفاعات مرزي سردشت كشف و ضبط شد.

سردار سرتيب دوم پاسدار عزت الله رشيديان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: مرزبانان هنگ مرزي با انجام گشت و كمين هاي شبانه روزي و با استفاده از تجهيزات الكترونيكي و اپتيكي توانستند اين ميزان كالاي قاچاق را كشف كنند.
وي اضافه كرد: در اين عمليات ها 402 هزار و 200 نخ انواع سيگار قاچاق، يكهزار و 745 عدد كراوات، 319 كيلو البسه خارجي و 20 متر پارچه توري خارجي كشف و ضبط شد.
سردار رشيديان افزود: در اين عمليات ها يك دستگاه خودرو كه در امر كالاي قاچاق مورد استفاده قرار مي گرفت، توقيف و هفت راس دواب كه بار كالاهاي قاچاق را حمل مي كردند، مهار شد.
وي با اشاره به اينكه قاچاقچيان در اين عمليات ها بار قاچاق را جا گذاشتند و متواري شدند، افزود: قسمتي از كالاهاي كشف شده با توجه به سخت گذر بودن منطقه با هماهنگي مراجع قضايي در محل كشف، امحا شد و مابقي به يگان مرزباني انتقال يافت.
به گزارش ايرنا حدود 967 كيلومتر از مرزهاي ايران با كشورهاي همسايه در آذربايجان غربي واقع است؛ اين استان از طرف شمال 149 كيلومتر مرز آبي (از طريق رودخانه ارس) با جمهوري خودمختار نخجوان، از طرف شمال و مغرب 566 كيلومتر مرز خاكي با كشور تركيه و از طرف غرب 252 كيلومتر مرز خاكي با كشورعراق دارد.
6009/3072