۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۷:۴۳
کد خبر: 82906134
۰ نفر
سه هزار مهریزی دوره های مهارت آموزی را فراگرفتند

یزد - ایرنا - رئیس اداره فنی و حرفه ای مهریز گفت: در سال 1396 ، سه هزار نفر از جوانان جویای كار این شهرستان در 2 بخش مردان و بانوان ضمن شركت در دوره های مختلف ، گواهی نامه مهارت را دریافت كردند.

هادی ابویی روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این دوره ها زیر نظر مربیان كارآزموده این اداره در رشته های لوازم خانگی ، برق اتومبیل ، خیاطی ، گلدوزی ، سوزن دوزی ، لوله كشی و تاسیسات ساختمان ، عمران و كشاورزی و دامداری برگزار شد.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری دوره های یادشده تربیت نیروی انسانی ماهر و نیمه ماهر مورد نیاز بازار كار ، ایجاد اشتغال، افزایش و ارتقای تولید است كه با همكاری دستگاه های مختلف و با حضور جوانان برگزار می شود.
این مسوول با بیان اینكه مركز فنی و حرفه ای مهریز از جمله مراكز فعال و برتر استان در برگزاری دوره های مهارت آموزی است ، تاكید كرد: آموزش های فنی و حرفه ای افراد را به اشتغال نزدیك تر می كند.
وی یادآور شد: دوره های مهارت آموزی گامی برای توسعه اشتغال است كه با همكاری دستگاه های اجرایی انجام می شود .
مركز فنی و حرفه ای مهریز فعالیت خود را از سال 1375 آغاز كرد و هم اكنون 350 كارآموز در 100 رشته مشغول فراگیری آموزش های مورد نیاز هستند.
سیدمحمد رستگاری فرماندار مهریز ،13اردیهبشت ماه جاری به ایرنا گفته بود: هم اكنون یكهزار و 162 كارگاه با حضور 9 هزار و 746 نفر در این شهرستان فعال است.
وی اضافه كرد: پیش بینی می شود امسال با همكاری مسوولان شاهد فعالیت واحدهای جدیدی نیز باشیم .
در حال حاضر در شهركهای صنعتی مهریز شامل شهید چمران ، 196 هكتاری ، هرفته ، ناحیه صنعتی بهادران و شهرك سنگ و یزد مهر افزون بر 2 هزار نفر اشتغال دارند.
مركز شهرستان 50 هزار نفری مهریز در 30 كیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
7541/ 2047/