دولت به وضعيت معيشتي معلمان رسيدگي كند

بندرعباس - ايرنا – نماينده ولي فقيه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس تكريم معلمان را وظيفه جامعه و رسيدگي به وضعيت معيشتي آن ها را از وظايف جدي دولت دانست.

به گزارش ايرنا، آيت الله غلامعلي نعيم آبادي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه بندرعباس اظهار داشت: احترام به معلم سفارس دين اسلام است و در كلاس درسي اسلامي است كه حرمت معلم حفظ شود.
وي با گراميداشت ياد و خاطره شهيد آيت الله مطهري و روز معلم افزود: سقوط فرهنگ يك جامعه زماني است كه علم معلم و عالم در آن جامعه جايگاهي نداشته باشد.
امام جمعه بندرعباس با اشاره به درپيش بودن بزرگداشت شيخ صدوق و شيخ كليني، اين دو شخصيت را از مفاخر بزرگ حوزه هاي علميه دانست كه اگر نبودند حوزه هاي علميه اي هم وجود نداشت.
آيت الله نعيم آبادي جايگاه حوزه هاي علميه را بسيار مهم ارزيابي كرد و افزود: امثال كليني ها و صدوق ها بودند كه حوزه ها را حفظ كردند.
وي ادامه داد: دشمنان به جهت شناخت از اين جايگاه ارزشمند است كه به حوزه هاي علميه حمله كردند چون مي دانند حوزه محل رشد انديشه هاي امثال كليني ها و صدوق ها است.
نماينده ولي فقيه در هرمزگان اظهار داشت: كسي كه مي گويد حوزه علميه نمي خواهيم براي اين است كه تبليغات منفي كتاب هاي انجيل و دنياي مسيحت او را گمراه كرده است.
آيت الله نعيم آبادي هم چنين به درپيش بودن روز بيماري هاي خاص و صعب العلاج اشاره كرد و ادامه داد: دولت نمي تواند همه مخارج اين دسته از بيماران را بپردازد لذا در اين شهر كه نه افراد پولدار و نه فقير كم نيست، ثروتمندان بايد با دارايي خود دست اين بيماران را بگيرند.
وي ياد آور شد: استان هرمزگان كه از آن به عنوان پايتخت اقتصادي ياد مي شود و با وجود اين همه ثروت نبايد مردم آن دچار فقر و مشكلات درماني متعدد باشند.
9887 /6048