دادگستری كردستان درباره حكم عضو گروهك تروریستی اطلاعیه صادر كرد

سنندج - ایرنا - دادگستری استان كردستان با انتشار اطلاعیه ای جزییات محاكمه و همچنین صدور حكم 'رامین حسین پناهی' از اعضای گروهك تروریستی كومله را اعلام كرد.

به گزارش ایرنا، متن اطلاعیه دادگستری كردستان كه یك نسخه از آن در اختیار خبرگزاری ایرنا قرار گرفت به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
امروزه دشمنان نظام اسلامی از هر فرصت و ظرفیتی، بخصوص فضای مجازی و شبكه های اجتماعی برای پیشبرد مقاصد شوم خود استفاده و سعی می كنند اقدامات خرابكارانه و تروریستی خود را تحت پوشش های حقوق بشری و فعالیت مدنی به جامعه القاء نمایند.
اخیرا در شبكه های اجتماعی اخباری كذب در مورد یكی از اعضای گروهك تروریستی به نام رامین حسین پناهی مبنی بر اینكه وی فعال مدنی بوده انتشار یافته است.
بر اساس مدارك مستند ایشان سال ها قبل از دستگیری تحت تاثیر برادرانش كه عضو گروهك تروریستی كومله بوده جذب این گروهك شده و برای آنها در داخل كشور فعالیت هایی داشته است.
ایشان در اردیبهشت ماه سال 1394 بصورت غیر قانونی از كشور خارج و به این گروه می پیوندد و پس از گذراندن دوره های ضد امنیتی در قالب یك تیم نظامی برای انجام اقدامات تروریستی و ترور شهروندان در تیر ماه 1396 به داخل كشور اعزام كه در درگیری با نیروهای نظامی سه نفر از عناصر نظامی گروهك كشته و ایشان نیز دستگیر می شوند.
وی هنگام دستگیری وی مسلح به سلاح كلاش، اسلحه كمری و نارنجك بوده و در تحقیقات اقرار به ورورد مسلحانه و درگیری با مامورین نموده و نهایتا در یك فرایند دادرسی عادلانه به اتهام بغی و با مداخله وكیل، محاكمه و به استناد مواد 287 و مفهوم مخالف 288 و ماده 211 و تبصره آن از قانون مجازات اسلامی به اعدام محكوم، حكم صارده پس از فرجام خواهی در دیوان عالی كشور ابرام می گردد.
مطالبه آحاد مردم از دستگاه قضایی و سایر دستگاه های مسئول حفظ امنیت و آرامش مردم و برخورد قاطع با تروریست ها و مخلین امنیت می باشد.
3020