۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۲۹
کد خبر: 82904546
۰ نفر
واعظی: سه میلیون جویای كار در كشور وجود دارد

مشهد - ایرنا - رئیس دفتر رییس جمهوری گفت: حدود سه میلیون جویای كار در كشور وجود دارد كه نمی توانیم نسبت به بیكاری آنها كه اغلب جوان هستند، بی تفاوت باشیم.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری خراسان رضوی روز پنجشنبه اعلام كرد كه محمود واعظی در دیدار با فعالان اقتصادی این استان گفته است: ایجاد شغل اولویت نخست دولت است كه با سخنرانی نمی توان به آن دست یافت بلكه باید به سوی سرمایه گذاری و ایجاد تسهیلات و اموری از این دست رفت.
وی اظهار كرد: منابع صندوق توسعه ملی نیز در همین راستا و در اختیار بخش خصوصی است و این نهاد مالی علاقه مند به همكاری در حوزه اشتغال است.
واعظی با اعلام حمایت از طرح های اجرایی حوزه اشتغال، از واگذاری مدیریت این كار به بخش خصوصی استقبال كرد.
رییس دفتر رییس جمهوری گفت: به دنبال ایجاد سامانه جامع و پنجره واحد مهمی هستیم كه رابطه مردم، تجار و تولید كننده با كارمندان دولت قطع و شتاب كار و عمل در امور بیشتر شود.
وی افزود: دولت با تفویض اختیار به استان ها دنبال تعریف و تدوین راهكاری است كه بر اساس آن، امور و موضوع های هر منطقه در همان استان مدیریت شود.
واعظی توجه به بنگاه های كوچك و متوسط را در راستای ایجاد اشتغال بسیار مهم دانست و بر لزوم پیگیری و رفع مشكلات آنها تاكید كرد.
وی با اشاره به توجه به توسعه صادرات به ویژه كشورهای همسایه گفت: اگر نتوانیم بازار همسایگان را تسخیر كنیم بازار منطقه و بازارهای بین المللی را نیز از دست می دهیم.
رییس دفتر رئیس جمهوری بیان كرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی خراسان رضوی كه در شاهراه ارتباطی بین المللی قرار گرفته است دولت با ایجاد مناطق آزاد، تجاری و صنعتی در این استان موافق است.
وی در باره ساماندهی مالیات ها نیز اظهار كرد: نگاه دولت به این موضوع سیاسی نیست بلكه به دنبال جلوگیری از فرار مالیاتی است.
واعظی تاكید كرد: مالیات بر ارزش افزوده باید با سامانه دقیق از هر كالایی در هر نقطه ای از كشور دریافت شود و در اختیار تولید كننده قرار گیرد تا بتواند با هزینه كمتر جنس بهتر و قابل رقابت تولید كند.
وی ادامه داد: شاهد تحولات بسیار خوب در خراسان رضوی هستیم و انتظار می رود اقدام های انجام شده در این منطقه الگویی برای كل كشور باشد.
واعظی با تاكید بر اینكه تلاش ما در راستای رونق اقتصادی كشور است به دیدار خود با تولیت آستان قدس رضوی اشاره كرد و گفت: ارتباط همدلانه و هماهنگ با مسئولان در استان خراسان رضوی وجود دارد و این وحدت و انسجام بین همه بخش ها و مسئولان اعم از آستان قدس رضوی و دستگاه های اجرایی باید به عنوان سرمایه حفظ شود.
وی افزود: آستان قدس رضوی نیز علاقه مند است مشوق، مكمل و كمك كننده دولت در توسعه استان خراسان رضوی و سیاست های اجرایی باشد.
وی ادامه داد: در سیاست گذاری ها همواره از دیدگاه های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی و بخش خصوصی استقبال می كنیم و مطالبه جدی دولت، حضور موثر مردم در حوزه های مختلف است چرا كه هر چه وضع مردم بهتر شود، قدرت، توسعه می یابد.
رییس دفتر رییس جمهوری گفت: یكی از وظایف اصلی دولت این است كه پاسخ درست به نیازهای قانونی و منطقی بخش خصوصی و فعالان اقتصادی بدهد و هر مجموعه ای كه چنین نباشد، نیمی از وظایف خود را انجام نداده است.
واعظی افزود: نشست، تقویت ارتباط و هم افزایی بیشتر با بخش خصوصی، شتاب روند توسعه را به دنبال دارد و اعتقاد ما بر این است كه بخش خصوصی كشور از دولت جدا نیست و همین وظیفه ای كه نسبت به سایر قوا داریم نسبت به بخش های غیر دولتی نیز داریم.
وی با اشاره به ظرفیت های استان خراسان رضوی در حوزه های گوناگون اظهار كرد: در بخش معادن به عنوان فرصت، نیازمند سرمایه گذاری های كلان هستیم.
922 /6053