۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۴۷
کد خبر: 82903978
۰ نفر
هفته فرهنگی تونس در تهران برگزار می شود

تهران - ایرنا - معاون وزیر فرهنگ تونس، از برگزاری هفته فرهنگی تونس در تهران در سال 97 خبر داد.

امل زریبی حشانه Amel Zribi Hachana شامگاه چهارشنبه در نخستین روز كاری سی و یكمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، به فراهم سازی مقدمات این رویداد فرهنگی اشاره كرد و گفت: تاریخ دقیق این آیین هنوز تثبیت نشده اما پس از برگزاری نمایشگاه كتاب تهران، زمینه های برگزاری آن انجام می شود.
وی از حضور مقامات و شخصیت هایی از تونس در این هفته فرهنگی خبر داد و افزود: هفته فرهنگی تونس در تهران در حوزه های مختلف اعم از موسیقی، تئاتر و سینما برگزار خواهد شد.
حشانه حضور ناشران و نویسندگان تونسی در نمایشگاه بین المللی كتاب تهران را افتخاری برای این كشور و فرصتی برای تقویت روابط دو جانبه عنوان كرد.
وی روابط فرهنگی و حتی سیاسی بین ایران و تونس را در سطح عالی توصیف كرد و افق چشم انداز روابط دو كشور را بسیار روشن خواند.

**همكاری های فرهنگی، بهبود تعاملات سیاسی را به دنبال دارد
معاون وزیر فرهنگ تونس به تاثیر فرهنگ در توسعه روابط كشورها هم اشاره كرد و افزود: فعالیت ها و همكاری های فرهنگی می تواند به تعاملات سیاسی خوب در بین دولت ها و كشورها منجر شود.
این مقام مسئول فرهنگی تونس در مورد نقش ایران در توسعه روابط با كشورش هم گفت: دو كشور نه قبلا و نه اكنون، هیچ مشكلی با هم نداشتند و در آینده هم نخواهند داشت و حضور ما در این نمایشگاه هم بیانگر این حقیقت است.
وی از ایران به عنوان كشوری بزرگ در منطقه غرب آسیا یاد كرد و گفت: ایران نقش بسیاری در حوزه های سیاسی و اقتصادی دارد و طبیعتا این كشور برای ما حائز اهمیت است.
سی و یكمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران با شعار «نه به كتاب نخواندن» از 12 تا 22 اردیبهشت ماه از ساعت 10 تا 20 در مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار می شود.
نمایشگاه امسال در فضایی به مساحت 130 هزار متر مربع راه اندازی شده تا دو هزار و 50 ناشر داخلی و 132 ناشر خارجی كتاب های خود را عرضه كنند.
در این دوره نمایشگاه، ناشران آموزشی با 15 هزار و 633 عنوان كتاب و ناشران دانشگاهی با 64 هزار و 444 عنوان كتاب حضور دارند.
صربستان كشور میهمان و تونس شهر میهمان این دوره نمایشگاه هستند و ناشران آلمان، چین، ایتالیا، عمان، مجارستان، اتریش، روسیه و عراق نیز در نمایشگاه امسال حضور دارند.
فرآهنگ**6984**1055

سرخط اخبار جهان