۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
کد خبر 82903759
۰ نفر
خانه ورزش پيلاتس در آستارا به بهره برداري رسيد

آستارا - ايرنا - نخستين خانه ورزش پيلاتس بانوان در غرب استان گيلان در سالروز ميلاد حضرت ولي عصر (عج) و روز معلم در شهرستان آستارا به بهره برداري رسيد.

به گزارش خبرنگار ايرنا مسئول كميته پيلاتس هيات ورزش هاي همگاني آستارا روز چهارشنبه در آئين افتتاح اين خانه ورزشي در خيابان فارابي گفت: خانه پيلاتس به مساحت 150 متر مربع و با هزينه اي بالغ بر يك ميليارد و 800 ميليون ريال با مشاركت بخش خصوصي ايجاد شد.
سوسن سعيدي افزود: اين رشته ورزشي در سال 1920 توسط ژوزف پيلاتس در آلمان پايه گذاري شده و شامل حركات تمركز روي اندام هاي بدن و حجيم كردن يا از بين بردن عضلات است و از طريق ارتباط منطقي بدن و مغز، توانايي بدن را در هر سن بالا مي برد.
وي بيان كرد: تقويت سيستم ايمني، ارتقاي قواي بدن براي مهار فكر و ذهن از افكار منفي، كاهش دردهاي ستون فقرات و كمر، كشيدگي اندام، شكم صاف و كمر باريك، انعطاف و تعادل بدن از فايده هاي اين ورزش است.
سعيدي ادامه داد: اين ورزش در وضعيت هاي ايستاده، نشسته و خوابيده بدون طي مسافت، پرش و جهش اجرا مي شود و ورزشكاران پيلاتس از آرامش بيشتري در خواب برخوردارند و استرس و خستگي در آنها كمتر اثر مي كند.
رئيس اداره ورزش و جوانان آستارا نيز در اين آئين گفت: با حمايت دولت تدبير و اميد زيرساخت هاي ورزش بانوان در اين شهرستان توسعه يافته و از 47 باشگاه، 10 باشگاه تخصصي براي بانوان اين شهرستان فعال است.
وحيد خاصي پور افزود: حدود 15 كميته ورزشي زير نظر هيات ورزش هاي همگاني در آستارا فعال است و با افتتاح نخستين خانه پيلاتس غرب گيلان در آستارا، تعدادي از ورزش هاي همگاني از جمله ايروبيك و پيلاتس در آن راه اندازي مي شود.
وي اظهار كرد: به مناسبت روز معلم تيم هاي فوتسال نوجوانان آراز آستارا با شهيد گرجاني مشگين شهر استان اردبيل در سالن ورزشي انقلاب و تيم هاي منتخب واليبال بانوان آستارا و لنگرود در سالن ورزشي ولايت آستارا رقابت دوستانه دارند و فردا مسابقه پياده روي بانوان، راس ساعت 9 صبح در جاده سلامت آستارا برگزار و از برگزيدگان تجليل خواهد شد.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و سه هزار و 500 ورزشكار در 35 هيات ورزشي آن فعاليت مي كنند.
7105 / 7124 / 2007