آژانس هیچ نشانی از فعالیت هسته ای غیرصلح آمیز در ایران ندید

لندن - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تمام مدارك مورد ادعا و ارائه‌ شده توسط نتانیاهو مطلع بوده است و پس از 10 سال مطالعه هیچ اثر و مدركی مبنی بر این كه ایران فعالیت‌های مرتبط با برنامه تسلیحات هسته‌ای داشته ، مشاهده نكرده است.

به گزارش ایرنا، حمید بعیدی نژاد با انتشار پیامی در توییتر تصریح كرد كه بر همین اساس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصمیم گرفت تا در سال 2015 پرونده هسته‌ای ایران را برای همیشه مختومه اعلام كند.
به گزارش ایرنا، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس دوشنبه شب در اقدامی نمایشی، مدعی شد اسنادی در اختیار این رژیم است كه نشان می‌دهد ایران پیش از برجام، برای رسیدن به تسلیحات هسته‌ای تلاش می‌كرده و پس‌از این توافق، آن فعالیت‌ها را به‌صورت مخفیانه ادامه می‌دهد.
اظهارات نتانیاهو در حالی است كه آژانس بین المللی انرژی اتمی از روز اجرای برجام در 17 ژانویه 2016 (27 دی 1394) تاكنون دست كم 10 بار پایبندی كامل ایران به توافق هسته ای را تایید كرده است.
به گزارش ایرنا، آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز در واكنش به ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران تاكید كرد: آژانس چنانكه در گزارش سال 2015 بیان كرده، پس از سال 2009 هیچ نشانه ای از فعالیت های هسته ای مرتبط با جنبه های غیرصلح آمیز را در ایران شاهد نبوده است.
'فردریك دال' یكی از سخنگویان آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به گزارش دسامبر 2015 آژانس تاكید كرد: آژانس هیچ نشانه معتبری از فعالیت ایران در ارتباط با جنبه های غیر صلح آمیز هسته ای پس از سال 2009 نداشته و ندارد.
شبس **اروپام ** هـ ن **1917