200 ايستگاه صلواتي در آذربايجان غربي برپا مي شود

اروميه- ايرنا- مديركل تبليغات اسلامي آذربايجان غربي به برپايي 200 ايستگاه صلواتي به مناسبت نيمه شعبان در آذربايجان غربي اشاره كرد و گفت: جشن هاي گراميداشت اين روز نيز در تمامي مساجد، حسينيه ها، تكايا، امامزاده ها و محلات برگزار مي شود.

حجت الاسلام محمد داداش زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان اينكه جشن هاي ويژه نيمه شعبان همزمان با ولادت امام حسين (ع) در شهرهاي مختلف استان آغاز شده و در حال اجراست، ادامه داد: فردا اين جشن ها شكوه بيشتري به خود مي گيرد.
مديركل تبليغات اسلامي آذربايجان غربي اظهار كرد: 220 برنامه مختلف اعم از جشن و سرور و همايش نيز به مناسبت گراميداشت اعياد شعبانيه برگزار شده يا در حال برگزاري است.
حجت الاسلام داداش زاده به اعزام 250 روحاني همزمان با اعياد شعبانيه به شهرهاي مختلف استان اشاره كرد و افزود: جشن هاي اعياد شعبانيه در 500 مسجد شهرستان اروميه همچنان در حال برگزاري بوده و مصلي ها و مساجد ساير شهرها نيز ميزبان برنامه هاي متنوع است.
وي برگزاري جشن هاي ويژه اعياد شعبانيه در مناطق محروم و كم برخوردار استان را نيز يادآوري كرد و گفت: فضاسازي و زيباسازي، آذين‌بندي خيابان‌ها، برپايي ايستگاه‌هاي صلواتي، برگزاري جشن‌ها و مراسم‌هاي ويژه ميلاد امام زمان(عج) از برنامه هاي ديگر گراميداشت اعياد شعبانيه است.
به گزارش ايرنا حضرت مهدي (ع) آخرين منجي عالم بشريت در طلوع فجر نيمه شعبان سال 255 هجري قمري متولد شدند و بنا به گفته منابع مختلف اين روز، روز جمعه و برابر با 12 مرداد سال 248 هجري شمسي بوده است.
ولادت و زندگي مهدي موعود(عج) از رخدادهاي مهم است و ريشه در باور ديني مسلمانان دارد. اعتقاد به تولد، حيات طولاني، ظهور و امامت آن حضرت مسأله اي است اساسي كه نقش سرنوشت ساز و جهت بخشي را به زندگي و رفتار دين باوران داده است.
3072/8135

سرخط اخبار استان‌ها