۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
کد خبر 82903097
۰ نفر
نشست كتابخوان معلمان آستارا برگزار شد

آستارا - ايرنا - نشست كتابخوان معلمان آستارا در آستانه سالروز شهادت آيت الله مطهري و هفته معلم، در اداره آموزش و پرورش اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا؛ سرپرست اداره كتابخانه هاي عمومي آستارا روز سه شنبه در اين نشست گفت: معلمان، الگوي ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني هستند و نقش اين قشر در ترويج فرهنگ مطالعه جلوه ديگري دارد.
آرزو عباس زاده برگزاري نشست هاي كتابخوان را در مدارس آستارا خواستار شد و بيان كرد: در اين نشست ها دانش آموزان، كتاب هاي خوانده شده را به هم سن و سال هاي خود معرفي و تجربه هاي خود در حوزه كتابخواني را به ديگران منتقل مي كنند.
وي با اشاره به اينكه اين طرح به افزايش اعتماد به نفس دانش آموزان و علاقه آنان به مطالعه منجر مي شود، اضافه كرد: بيشتر مدرسه ها با اهميت اين طرح آشنا نيستند اما نشست هاي كتابخوان در زمان اندك، نتايج بسيار خوبي در پي دارد.
سجاد موسوي مدير اداره آموزش و پرورش آستارا نيز در اين نشست گفت: نشست‌هاي كتاب‌خوان مي‌تواند در ايجاد نشاط و پويايي جامعه و توسعه عدالت اجتماعي مؤثر باشد.
وي ابراز اميدواري كرد ، استمرار اين نشست ها گامي در ترويج مطالعه در بين دانش آموزان و معلمان باشد.
در اين نشست 12 عنوان كتاب توسط معلمان و مديران مدارس آستارا معرفي شد.

** آئين گراميداشت روز معلم در آستارا برگزار شد
آئين گراميداشت روز معلم با حضور جمعي از استادان و دانشجويان و اجراي برنامه هاي فرهنگي و هنري در دانشگاه آزاد اسلامي شهرستان آستارا برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ايرنا؛ امام جمعه آستارا روز سه شنبه در اين آئين گفت: معلمان انسان ها را از جهالت به دانايي و از ظلمت به روشنايي هدايت مي كنند.
حجت الاسلام كاظم حافظ نيا با اشاره به اينكه معلمان بايد نسبت به مطالعه آثار آيت الله مطهري توجه كنند، افزود: انسان به هر درجه و مقامي برسد، بايد در مقابل معلم خود سر تعظيم فرو آورد.
وي معلمان را پدران معنوي جامعه خواند و اضافه كرد: معلمان نبايد، دغدغه مالي داشته باشند و اگر حمايت شوند براي ساختن نسلي پويا تلاش خواهند كرد.
اجراي موسيقي، نمايش كمدي و تجليل از 95 استاد دانشگاه آزاد اسلامي آستارا از بخش هاي ديگر اين آئين بود.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان قرار دارد و دانشگاه آزاد اسلامي اين شهرستان سه هزار دانشجو دارد.
7105 / 7124 /6030