بازسازی مناطق زلزله زده سرپل ذهاب تا شهریور پایان می یابد

تهران - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت بحران كشور گفت: پیشرفت كار در بازسازی مناطق زلزله زده سرپل ذهاب مطلوب است و بازسازی این مناطق تا شهریور ماه امسال به پایان می رسد.

اسماعیل نجار در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: هم اینك كار آوار برداری منطقه زلزله سرپل ذهاب به صورت مطلوب به پایان رسیده است هر چند هنوز در بخش هایی، روند كار به كندی پیش می رود اما كار به جدیت در حال انجام است.
معاون وزیر كشور در امور بحران خاطر نشان كرد: در بخش هایی همچون مرمت یا تایید نقشه های ساختمانی، كار بازسازی در شهرداری شهرهای های استان كرمانشاه به كندی پیش می رود البته در بخش سازه های فلزی كار انجام شده است و اسكلت های ساختمانی نصب شده اند با وجود این از سازمان نظام مهندسی خواسته ایم تا روند كار را تسریع كند.
رئیس سازمان مدیریت بحران كشور ادامه داد: مسئولیت بازسازی مناطق زلزله زده استان كرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب به طور مشخص بر دوش بنیاد مسكن است اما دیگر دستگاه ها و نهادها نیز همچون سپاه پاسداران هنوز در امر بازسازی مناطق زلزله زده فعال هستند.
این مقام مسئول ابراز امیدواری كرد تا خانه های زلزله زدگان در كوتاهترین زمان و براساس پیش بینی ها بازسازی شود.
معاون وزیر در امور بحران، در ادامه اقدامات انجام شده در بازسازی شهرستان سرپل ذهاب را قابل تقدیر دانست و گفت: هنوز هم همه دستگاه ها در امر كمك رسانی به بازسازی این شهرستان زلزله زده فعال هستند و این اقدام تا پایان كار و بازسازی كامل همچنان ادامه خواهد داشت.

* جمع آوری كانكس ها پس از بازسازی شهرستان سرپل ذهاب
رئیس سازمان مدیریت بحران كشور تاكید كرد: پس از بازسازی شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب بنا داریم تا كانكس ها از سطح شهر جمع آوری كنیم چرا كه دیگر نیازی به وجود كانكس ها نخواهد بود و این امر چهره شهر را خراب می كند.
نجار تاكید كرد: كانكس هایی كه به افراد زلزله زده واگذار شده متعلق به خودشان است بنابر این در صورت جمع آوری، آنها را خریداری خواهیم كرد.
به گزارش روز یكشنبه ایرنا؛ زلزله ای با شدت 7.3 ریشتر 21 آبان سال 96، 11 كیلومتری بخش ازگله،32 كیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه را لرزاند كه به 10 شهرستان و هزار و 930 روستای استان كرمانشاه خسارت وارد كرد.
براساس ارزیابی های صورت گرفته بر اثر وقوع این زلزله، حدود 90 هزار واحد مسكونی شهری و روستایی در این زلزله آسیب كلی و جزئی وارد آمده است.
اجتمام*9136*1569