مناطق آزاد مراكز ایده آل برای ایجاد ژئوپارك ها هستند

قشم - ایرنا - مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد اظهار داشت: منطقه آزاد قشم با فعالیت خود در ژئوپارك قشم نشان داد مناطق آزاد مناطق ایده آلی برای ایجاد ژئوسایت ها و ژئوپارك ها هستند.

به گزارس ایرنا، مرتضی بانك روز شنبه در آیین آغاز نشست بین المللی و كارگاه آموزشی ژئوپارك های جهانی یونسكو در قشم اظهار داشت: مناطق آزاد می توانند با درگیر كردن جوامع محلی در این ژئوپارك ها در ایجاد تعادل و توازن موثر باشند.
وی ادامه داد: منطقه آزاد قشم نقش پر رنگی برای جوامع محلی قائل شده و با در گیر كردن آن ها در حفظ سرزمین به ارتقاء معیشت مردم كمك كرده است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد ابراز داشت: امید می رود امسال ژئوپارك ملی ارس به عنوان عنوان ژئوپارك جهانی عضو شبكه جهانی ژئوپارك های یونسكو شود.
وی در ادامه سخنانش آمادگی خود را به عنوان مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه برای همكاری با یونسكو اعلام كرد.
وی ابراز امیدواری كرد این نشست در رسیدن به اهداف یونسكو در ژئوپارك ها موثر باشد و ایران برای سال 2020 یكی از پیشنهاد دهندگان برگزاری نشست جهانی باشد.
نشست بین المللی و كارگاه آموزشی ژئوپارك های جهانی یونسكو به مدت سه روز با حضور جمعی از كارشناسان داخلی و خارجی در جزیره قشم برگزار می شود.
7408/3219