۸ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۲۴
کد خبر: 82899576
۰ نفر
97 درصد تسهيلات قزوين سرمايه در گردش بوده است

قزوين-ايرنا-استاندار قزوين گفت: در سال گذشته 97 درصد تسهيلات پرداختي استان در بخش سرمايه در گردش بوده و متاسفانه كمتر به بخش هاي سرمايه گذاري و نوسازي واحدهاي توليدي توجه شده است.

به گزارش ايرنا، عبدالمحمد زاهدي روز شنبه در جلسه كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد كه در استانداري قزوين برگزار شد، افزود: بايد موفقيت يا عدم ناموفق بودن واحدهايي كه تا امروز تسهيلات سرمايه در گردش دريافت كرده اند، مشخص شود.
وي با اشاره به اينكه حتي پرداخت تسهيلات به برخي از واحدهاي توليدي كه داراي تكنولوژي و دستگاه هاي فرسوده هستند تغييري در وضعيت آنها ايجاد نمي كند، اضافه كرد: بانك ها بايد در سرمايه گذاري هاي جديد، بازسازي و نوسازي واحدهاي توليدي دقت بيشتري داشته باشند.
زاهدي ادامه داد: كارگروه هاي ستاد تسهيل و رفع موانع توليد در شهرستان ها بايد بيش از گذشته فعال شده و با دقت تمام نسبت به ارائه گزارش ها و بازرسي هاي سرزده براي راستي آزمايي تسهيلات پرداختي اقدام كنند.
استاندار قزوين اضافه كرد: در نوروز امسال ميزان اقامت گردشگران استان 32 درصد و بازديد از آثار تاريخي آن 36 درصد افزايش داشته كه اين اتفاق تنها با تبليغات اندك و انتخاب شعار مناسب به وقوع پيوست.
وي با اشاره به رونق تدريجي قزوين در حوزه گردشگري، گفت: علاوه بر توجه جدي و انعطاف پذيري بانك ها در جهت ايجاد اشتغالزايي در اين بخش، اصناف توليدي استان را نيز بايد مورد حمايت قرار داد زيرا اين مساله نيز موجب اشتغالزايي شده و در زنجيره توليد نيز داراي اهميت فراواني است.
زاهدي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به شعار سال، افزود: حمايت از كالاي ايراني تنها خريد كالا نيست بلكه بايد همه تلاش كنيم كالاها با بهترين كيفيت توليد و روانه بازار شوند.
به گفته وي، بايد تلاش كنيم كالاي ايراني توان رقابت با كالاهاي مشابه خارجي خود را داشته تا بتوانند خود را در بازارهاي داخلي و خارجي به مشتريان معرفي كنند.
استاندار قزوين ادامه داد: طرح هايي كه براي دريافت تسهيلات در سال گذشته از محل بهين ياب مردود اعلام شدند بايد دوباره مورد بررسي قرار بگيرند تا با بازنگري مجدد، اشكالات و نواقص در اين زمينه برطرف شوند.
زاهدي در پايان خاطر نشان كرد: بانك هايي كه سال گذشته داراي ميانگين پائين كشوري در پرداخت تسهيلات بوده اند بايد تلاش بيشتري كنند زيرا قزوين ظرفيت كسب رتبه بهتر در زمينه پرداخت ها را دارد.
6101/8054