۸ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۳۳
کد خبر: 82899423
۰ نفر
9152 هكتار اراضي استان مركزي تعيين تكليف شد

اراك - ايرنا - رئيس اداره مميزي و حدنگاري اراضي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان مركزي گفت: 9 هزار و 152 هكتار از اراضي ملي منابع طبيعي اين استان در سال گذشته تعيين تكليف شد.

غلامحسين خاكساري روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: اين اراضي با رسيدگي به 520 فقره پرونده اعتراضي در سطح استان مركزي تعيين تكليف شده است.
وي ادامه داد: با رسيدگي به اين پرونده ها و راي هيات هاي تعيين تكليف اراضي، 690 هكتار از سطح اراضي ملي كاسته و به مستثنيات افزوده شد.
رئيس اداره مميزي و حدنگاري اراضي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان مركزي گفت: اعتراض زارعان صاحب اراضي، مالكان، صاحبان باغات، تاسيسات سازمان ها و موسسات دولتي كه به اجراي ماده 56 و با ماده 2 قانون حفظ و حمايت از منابع طبيعي اعتراضي داشته باشند با تشكيل پرونده در هر شهرستان توسط هيات هاي تعيين و تكليف اراضي رسيدگي و راي قضايي براي رفع اختلاف صادر مي شود.
خاكساري افزود: هيات تعيين تكليف اراضي در هر شهرستان با حضور رئيس اداره جهاد كشاورزي، اداره منابع طبيعي و آبخيزداري، كارشناس جنگل و مرتع، رئيس اداره امور اراضي، يك قاضي دادگستري و 2 نفر از اعضاي شوراي اسلامي شهرها در محل اداره منابع طبيعي برگزار مي شود.
استان مركزي با 29 هزار و 530 كيلومتر مربع وسعت، حدود يك و 82 صدم درصد از مساحت كشور را به خود اختصاص داده كه 70 درصد آن را عرصه هاي منابع طبيعي تشكيل مي دهند.
1955/6013/