۶ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۵۱
کد خبر: 82898361
۰ نفر
اختلال و كندی در دریافت تلگرام

تهران- ایرنا- همزمان با دستور صریح مركز ملی فضای مجازی مبنی بر لغو مجوز استقرار سرورهای توزیع محتوای تلگرام در كشورمان، كاربران این پیام رسان با كندی و اختلال در دریافت تصاویر مواجه شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شركت ارتباطات زیر ساخت ایران از دریافت دستوری از مركز ملی فضای مجازی مبنی بر لغو مجوز استقرار سرورهای شبكه توزیع این شركت خبر داد و اعلام كرد: عصر روز گذشته (چهارشنبه) ابلاغیه‌ای از رئیس مركز ملی فضای مجازی واصل شد كه بر اساس آن، مجوز قانونی صادره مركز یاد شده در سال 1395 در مورد استقرار سرورهای شبكه توزیع محتوای پیام رسان تلگرام(CDN) در ایران لغو و باطل اعلام شده است.
بر اساس روال قانونی، شركت ارتباطات زیرساخت موظف است نسبت به خروج این سرورها از مدار اقدام كند و از این پس ترافیك این پیام رسان تنها از طریق ارتباطات بین الملل كشور قابل راهیابی است.
اكنون كاربران این پیام رسان با اختلال در دریافت تصاویر و همچنین ارسال پیام های خود مواجه شده اند.
لغو مجوز استقرار سرودهای توزیع محتوای تلگرام به اعتقاد برخی كاربران در راستای سیاست خروج از انحصار پیام رسان ها و برای حمایت از پیام رسان های داخلی انجام شده است.
این دستور در حالی صادر شده است كه روز گذشته 128 نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه ای از تلاش های وزیر ارتباطات در راستای خروج از انحصار پیام رسان تقدیر كردند.
اقتصام**2078**1063** 1776