بارش ها در اردستان 21 درصد كاهش دارد

كاشان- ايرنا- رئيس اداره هواشناسي اردستان از كاهش 21 درصدي بارش ها از ابتداي سال زراعي جاري تا كنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته در اين شهرستان خبر داد.

جواد رمضانپور روز پنجشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: سال زراعي جاري 87.6 ميليمتر بارندگي در شهرستان اردستان داشتيم كه نسبت به بلند مدت (104.4 ميليمتر) نيز كاهش 33 درصدي داشته است.
وي با اشاره به تداوم خشكسالي افزود: ميانگين نرمال بارش ها در شهرستان بيش از 120 ميليمتر است و هنوز راه زيادي تا رسيدن به شرايط مناسب در پيش داريم.
رئيس اداره هواشناسي اردستان بيان كرد: ميانگين بارش سال زراعي جاري استان اصفهان نيز 43 ميليمتر بود كه نسبت به بلند مدت كاهش 66 درصد را نشان مي دهد.
او اضافه كرد: با توجه به كاهش بارندگي ها و خشكسالي هاي اين چند سال گذشته در كشور و استان، بايد به ضرورت استفاده بهينه از انرژي به ويژه صرفه جويي در مصرف آب بيش از پيش توجه شود.
رمضانپور در ادامه گفت: امروز با ورود سامانه بارشي جديدي از غرب كشور، استان هاي غربي و جنوب غربي و دامنه هاي زاگرس شاهد بارش باران همراه با رعد و برق خواهند بود.
وي عنوان كرد: اين سامانه روز جمعه به استان اصفهان نيز وارد مي شود كه احتمال آب گرفتگي معابر وجود خواهد داشت.
به گزارش ايرنا، بنابر اعلام هواشناسي اصفهان جوي ناپايدار سه روز آينده در اين استان حاكم شده و در نتيجه براي بيشتر نقاط گاهي افزايش ابر همراه با وزش باد، رگبار و رعد و برق پيش بيني مي شود.
آسمان اردستان هم اكنون ابري و دماي هوا 25 درجه سانتيگراد بالاي صفر مي باشد.
شهرستان اردستان با جمعيت افزون بر 42 هزار نفر در فاصله 118 كيلومتري شمال شرقي اصفهان واقع است.
7431/8123