عملیات احداث بیمارستان هزار تختخوابی شهركرد آغاز شد

شهركرد- ایرنا- عملیات ساخت بیمارستان یك هزار تختخوابی شهركرد روز پنجشنبه همزمان با ششمین رو از هفته سلامت با حضور دبیركل مجمع خیرین سلامت كشور، استاندار و نمایندگان مجلس و جمعی از خیران و مسئولان چهارمحال و بختیاری در منطقه رحمتیه آغاز شد.

به گزارش ایرنا، استاندار چهارمحال و بختیاری در این آیین اظهار كرد: این استان كمبودهای بسیاری در حوزه بهداشت و درمان دارد كه امید است با تكمیل این بیمارستان بخشی از این نیازها تامین شود.
اقبال عباسی با قدردانی از خدمات مجمع خیرین سلامت استان افزود: بی شك حضور و همراهی خیران سلامت نقش بسزایی در ارتقای شاخص های حوزه بهداشت این استان داشته است.
وی تصریح كرد: تلاش می شود تا از اعتبارات بخش دولتی نیز بخشی از هزینه های احداث این بیمارستان تامین شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهركرد نیز در این آیین با اشاره به خدمات مجمع خیرین سلامت در استان افزود: تاكنون با كمك خیرین سلامت 148 باب واحد بهداشتی، درمانی و خدماتی در استان به بهره برداری می رسد.
ارسلان خالدی فر افزود: 10 كلینیك تخصصی، 28 مركز خدمات جامع سلامت، 51 خانه بهداشت، 19 پایگاه اورژانس و فوریتهای پزشكی در مركز پیام و 10 آزمایشگاه تشخیص طبی از جمله این واحدهای خیرساز است.
وی با بیان اینكه چهارمحال و بختیاری یك هزار و 700 تخت بیمارستانی كمبود دارد، تصریح كرد: هم اكنون یك هزار و 330 تخت فعال در استان داریم كه این تعداد جوابگوی جمعیت استان نیست.
به گزارش ایرنا، این بیمارستان در فاز نخست با مساحت 38 هزار و 740 مترمربع و 200 تخت بستری با كمك مجمع خیرین سلامت احداث می شود.
همزمان با هفته سلامت 22 طرح بهداشتی، درمانی و خدماتی در شهرها و روستاهای این استان به بهره برداری رسید.
یكم تا هفتم اردیبهشت ماه با عنوان سلامت در كشور نامگذاری شده است.
7363/2097

سرخط اخبار استان‌ها