۶ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۰۰
کد خبر: 82898122
۰ نفر
مزارع گندم گيلانغرب دچار خسارت صد درصدي شد

قصرشيرين - ايرنا - مدير جهاد كشاورزي از وارد آمدن خسارت صد درصدي به 2 هزار و 500 هكتار از مزارع گندم اين شهرستان خبر داد.

پاشا مرادي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين ميزان اراضي گندم ديم به دليل كمبود بارندگي هاي به موقع دچار خسارت شده و قابليت برداشت محصول را ندارند.
وي با بيان اينكه برداشت گندم در مناطق گرمسيري گيلانغرب از نيمه دوم ارديبهشت آغاز مي شود و تا پايان خرداد ادمه دارد ، اظهارداشت: تمهيدات لازم به منظور خريد تضميني گندم اتخاذ شده و مراكز خريد سيلوي 20 هزار تني اين شهرستان، سيلوي 10 هزار تني گواور و سه مركز خريد تعاون روستايي در دهستان هاي ديره، حومه و حيدريه براي اين امر تجهيز و آماده سازي شده است.
وي سطح زيركشت گندم گيلانغرب در سالجاري را 23 هزار و 900 هكتار اعلام كرد كه 12 هزار هكتار آن مربوط به مناطق گرمسيري است.
وي بيان كرد: پيش بيني مي شود امسال در مجموع 40 هزار تن گندم در گيلانغرب برداشت شود كه با توجه به كاهش و فاصله زماني بارندگي ها نسبت به سال گذشته ، محصول توليدي كاهش داشته است.
مدير جهاد كشاورزي گيلانغرب افزود: با توجه به گستردگي منطقه ، 91 دستگاه كمباين كار برداشت گندم در گيلانغرب را بر عهده دارند كه 41 دستگاه آن بومي منطقه و بقيه از ديگر شهرستان ها و استان هاي همجوار تامين شده است.
مرادي ، فصل برداشت گندم در نقاط سردسير گيلانغرب را تير ماه اعلام كرد.
وي در بخش ديگر سخنان خود ، اراضي سطح زيركشت محصول گلزا در گيلانغرب را 151 هكتار ذكر كرد و گفت: كار برداشت اين محصول از هفته آينده آغاز و پيش بيني مي شود برداشت كلزا در فصل زراعي امسال در مقايسه با سال ماقبل آن پنج برابر رشد داشته باشد.
گيلانغرب با بيش از 72 هزار جمعيت در غرب كرمانشاه ، داراي 41 هزار هكتار اراضي كشاورزي و باغي است كه ساليانه 90 هزار تن انوع محصولات كشاورزي و دامي در اين شهرستان توليد و روانه بازار مصرف مي شود.
7079/7398/3012/8066