خريد توافقي گوجه در رودبار جنوب ادامه دارد

جيرفت - ايرنا - فرماندار رودبار جنوب با اشاره به انتشار شايعاتي مبني بر اتمام خريد توافقي گوجه فرنگي گفت: ️خريد توافقي تا اتمام برداشت محصول در اين شهرستان ادامه دارد.

ابوذر عطاپور روز پنجشنبه در گفت گو با خبرنگار ايرنا افزود: با پيگيري استاندار، نماينده مردم پنج شهرستان جنوبي كرمان در مجلس شوراي اسلامي و رئيس سازمان جهادكشاورزي جنوب، خريد توافقي محصول گوجه فرنگي با قيمت 400 تومان از طريق مركز خريد تعاون روستايي در سطح شهرستان رودبار و بخش جازموريان، از هفته گذشته آغاز شده و كشاورزان مي توانند محصول توليدي خود را براي فروش به اين مركز تحويل دهند.
وي بيان كرد: كشاورزان با صبر و حوصله محصول خود را به مراكز خريد تحويل دهند چرا كه طبق هماهنگي هاي صورت گرفته، محصول كشاورزان عزيز تا پايان فصل برداشت خريداري مي شود.
وي تصريح كرد: در سال زراعي جاري پنج هزار هكتار از اراضي كشاورزي رودبار جنوب به گوجه فرنگي اختصاص يافت.
فرماندار گفت: كشاورزان رودباري در اين سال زراعي 10 درصد از مجموع مزارع خود را به كشت گوجه فرنگي اختصاص داده اند كه با متوسط برداشت 40 تن از سطح هر هكتار، مي توان گفت 200 هزار تن محصول گوجه فرنگي تنها از رودبار در حال عرضه به بازار مصرف كشور است.
سالانه بيش از 850 هزار تن انواع محصولات كشاورزي در منطقه رودبارجنوب توليد مي شود.
شهرستان رودبار جنوب با مساحت 13 هزار و 200 كيلومتر مربع و جمعيت 105 هزار و 992 نفر در فاصله 333 كيلومتري از مركز كرمان واقع شده است.
7429/7450/ 5054