طرح قرارگاه تحول محلات در 1000 نقطه اجرا می شود

بندرعباس - ایرنا - رئیس سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینكه امسال طرح قرارگاه تحول فرهنگی و اجتماعی محلات در یك هزار نقطه اجرا می شود، اظهار كرد: تاكنون در 400 محله به صورت قطعی این كار در حال اجراست.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ غلامحسین غیب پرور روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح قرارگاه تحول محلات در محله شهرك توحید بندرعباس افزود: فعالیت این طرح از سال گذشته در 325 محله سطح كشور آغاز شده است.
وی با اشاره به این كه طرح قرارگاه تحول محلات در هرمزگان نیز در 25 نقطه شهر بندرعباس از سال گذشته آغاز شده است، اظهار كرد: محور همه فعالیت های این طرح، در مسجد قرار دارد و امام جماعت مسجد به عنوان رئیس و فرمانده قرارگاه معرفی شده است.

**محلات بندرعباس الگوی طرح قرارگاه تحول محلات در كشور است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین كشور یادآور شد: فعالیت های بسیار خوبی در استان هرمزگان و شهر بندرعباس در راستای اجرای طرح یاد شده صورت گرفته كه در بقیه استان ها دیده نشده و می توان این شهر را به عنوان الگو برای كشور معرفی كرد.
غیب پرور اضافه كرد: مشاركت قوی مردمی، مشاركت دستگاه های اجرایی بویژه آموزش و پرورش و شهرداری ها و هم چنین محور قرار دادن فعالیت ها در مسجد به عنوان شاخص ترین كارهایی بوده كه در شهر بندرعباس صورت گرفته است.
وی گفت: افرادی كه در این طرح مسئولیت دارند از خود محله هستند چرا كه اگر ساكن دیگر محلات باشند نمی توانند به خوبی مسائل و مشكلات را درك كنند.

**توجه به آسیب های اجتماعی در اولویت بسیج و سپاه است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین كشور هم چنین با توجه به این كه سپاه و بسیج یك نهاد مردمی بوده و نمی تواند غیر از آن باشد، گفت: یكی از مهم ترین اولویت های این نهاد توجه به آسیب های اجتماعی در كشور است.
سردار غیب پرور افزود: نمی توانیم شاهد باشیم جوانان و نوجوانان ما كه ارزشمند ترین داشته های انقلاب اسلامی و كشور هستند، توسط آسیب های اجتماعی از جمله بیكاری و مواد مخدر از بین بروند.
وی بیان داشت: سپاه و بسیج حلال همه مشكلات نیست بلكه مدعی است كه به آسیب های اجتماعی جامعه ورود كند و از مشاركت های مردمی و سایر دستگاه های اجرایی نیز كمك بگیرد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین كشور یادآور شد: مردم به سپاه و بسیج اعتماد دارند و می دانند كه اگر حرفی بزند از سر خیرخواهی بوده و بر اساس باور، اعتقاد و رسالتی كه دارد به مسائل ورود پیدا می كند.
سردار غیب پرور ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران خدمات زیادی به مردم داشته است كه اگر در معرفی این خدمات هنر داشته باشیم و بتوانیم به خوبی آن را تبیین كنیم، حلاوت و شیرینی دستاوردهای انقلاب به كام مردم می شود.
7195/7408

سرخط اخبار جامعه