مشكل رانندگان معترض خودروهاي سنگين در خوزستان برطرف شد

اهواز - ايرنا - مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خوزستان گفت: رانندگان خودروهاي سنگين در شهرك حمل و نقل كالاي اهواز نسبت به مواردي از جمله پرداخت حق كميسيون بالا و تناژ بار اعتراض داشتند كه با پيگيري لازم مشكل آنها برطرف شد.

غلام عباس بهرامي نيا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: اعتراض اوليه اين كاميون داران از مدت ها پيش نسبت به افزايش نرخ مركز ضدعفوني كننده بود.
وي افزود: اين رانندگان با توجه به اينكه در بيشتر مواقع بار فله جابجا مي كنند، بايد پيش از بارگيري كفي كاميون خود را ضدعفوني كنند كه پيش از اين نرخ آن 300 هزار ريال بوده و دامپزشكي اين نرخ را به 500 هزار ريال افزايش داد كه اعتراض رانندگان را به دنبال داشت.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خوزستان ادامه داد: با پيگيري انجام شده افزايش نرخ ضدعفوني كردن كاميون منتفي شد.
وي گفت: يكي ديگر از مسايلي كه رانندگان خودروهاي سنگين به آن اعتراض داشتند كاهش تناژ بار آنها از 44 تن به 40 تن بود كه از سوي سازمان صنعت و معدن مطرح شده است.
بهرامي نيا افزود: اين كاهش تناژ هنوز اجرايي نشده اما رانندگان نسبت به اجراي آن به شدت اعتراض دارند چرا كه نرخ كرايه آنها با اجراي اين مصوبه پايين مي آيد.
وي بيان كرد: از دلايل اصلي گرفتن چنين تصميمي، خسارت هايي است كه به دليل افزايش تناژ خودروهاي سنگين به جاده هاي خوزستان وارد مي شود.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خوزستان گفت: برخي اعتراض ها به مسايلي است كه هنوز رخ نداده و يا اينكه در حوزه راهداري و حمل و نقل جاده اي خوزستان نيست.
وي افزود: اگرچه برخي از موارد به اين حوزه مربوط نمي شود اما همواره تلاش خود را براي به حداقل رساندن مشكلات رانندگان بكار گرفته و با سازمان هاي مربوطه نشست هايي برگزار مي كنيم و اميد است كه مشكلات رانندگان نيز به زودي برطرف شود.
7152/ 6037