حفاظت از محیط زیست باید به فرهنگ همگانی تبدیل شود

شهرری ـ ایرنا ـ فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: حفاظت از محیط زیست فقط به هفته زمین پاك معطوف نشود بلكه این امر مهم باید به فرهنگ همگانی در میان مردم تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی روز سه شنبه در مراسم پاكسازی ارتفاعات برج اینانج شهرری به مناسب هفته زمین پاك با تاكید بر اینكه برنامه های فرهنگی حفاظت از محیط زیست باید در طول سال استمرار داشته باشد، افزود: فرهنگ سازی و حساس سازی لازم نسبت به محیط زیست باید توسط مسئولان در میان مردم ایجاد شود.
وی ادامه داد: مردم باید در كنار شهرداری و سایر نهادهای دولتی خدمات رسان كار حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از تخریب طبیعت و زمین را بر عهده گیرند تا زمینه های توسعه پایدار در كشور ایجاد شود.
جمالی پور با بیان اینكه شهرداری با پول مالیات مردم خدماتی مانند جمع آوری زباله و تفكیك پسماندهای تر و خشك را انجام می دهد، عنوان كرد: مردم باید بدانند كه حفاظت از محیط زیست و پاك نگاه داشتن پیرامون خود به طور مستقیم با اقتصاد شهر، توسعه كشور و معیشت ارتباط مستقیم دارد.
وی ادامه داد: زمانی كه هزینه های شهرداری از لحاظ جمع آوری پسماند كم شد این نهاد خدمات رسان می تواند اقدامات عمرانی گسترده و زمینه های توسعه پایدار شهر را ایجاد كند.
به گزارش ایرنا، جمعی از علاقمندان به حفظ محیط زیست امروز سه شنبه با حضور در ارتفاعات برج ایناج شهرری و در حركتی فرهنگی، زباله های رها شده دراین منطقه را جمع آوری كردند.
پاكسازی ارتفاعات برج ایناج با شعار « نه به كیسه های پلاستیكی» با حضور جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، صفوی شهردار منطقه 20، عبادتی رییس اداره محیط زیست شهرستان ری و جمعی از شهروندان برگزار شد.
22 آوریل - دوم اردیبهشت - روز زمین پاك نامگذاری شده است.
3218/6003