۴ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۰۲
کد خبر: 82895646
۰ نفر
91 رسانه جدید مجوز فعالیت گرفتند

تهران- ایرنا- دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از صدور مجوز انتشار‌ فعالیت 91 رسانه مكتوب و الكترونیك در فروردین ماه 97 خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید علاالدین ظهوریان درباره مصوبات نخستین جلسه هیات نظارت بر مطبوعات در سال 97، اظهار داشت: در جلسه هیات نظارت بر مطبوعات، شماری از تقاضاهای صدور مجوز رسانه‌ها بررسی شد كه طی آن با صدور مجوز فعالیت برای 91 رسانه مكتوب و الكترونیك موافقت شد.
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات افزود: همچنین در ادامه این جلسه با رای اعضای هیات، تغییر وضعیت 46 رسانه مورد موافقت قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، رسانه های الكترونیك، مكتوب، مجازی و پایگاههای خبری از جمله رسانه هایی هستند كه برای آنها مجوز فعالیت صادر شده است.
ارائه مجوز در دولت های یازدهم و دوازدهم روند سریع تری به خود گرفته به طوریكه فاصله زمانی صف انتظار به كمتر از شش ماه كاهش یافته و هر ماه با توجه به تشكیل جلسات مستمر با حضور تمامی اعضا و شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سیر صعودی به خود گرفته است.
تمامی مراحل درخواست صدور مجوز، ثبت و تغییر وضعیت رسانه و مطبوعات در راستای سیاست دولت، به صورت الكترونیكی و بدون نیاز به حضور افراد انجام و پیگیری می شود.
هیات نظارت بر مطبوعات در مجموع طی سال 96 برای بیش از 376 رسانه اعم از مكتوب، الكترونیك و پایگاههای خبری و سایت ها مجوز فعالیت صادر كرده است.
فراهنگ ** 1355 **1055