۴ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۷:۵۸
کد خبر: 82895402
۰ نفر
تولید بچه ماهی در زنجان 11 درصد رشد یافت

زنجان - ایرنا - مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان گفت: تولید بچه ماهی قزل آلا در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن رشد 11.42 درصدی یافت.

منصور حقی راد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال گذشته 13 میلیون و 800 هزار قطعه بچه ماهی استان زنجان تولید شد كه این میزان تولید در سال 95 حدود 12 میلیون و 385 هزار قطعه بود.
وی اظهار كرد: بچه ماهی قزل آلا در 11 مزرعه استان تولید می شود و به ازای هر یك میلیون قطعه تولید سه نفر به طور مستقیم مشغول به كار هستند.
حقی راد یادآوری كرد: بچه ماهیان سردآبی تولیدی در استان زنجان با وزن بالای پنج گرم در مزارع پرورش ماهی قزل آلا رها سازی می شود.
به گزارش ایرنا، استان زنجان 816 مزرعه پرورش ماهی دارد كه 2 هزار و 129 نفر در این زمینه مشغول به كار هستند.
شهرستان های ماهنشان، زنجان، ایجرود، طارم، خدابنده، ابهر، سلطانیه و خرمدره به ترتیب بیشترین تولید ماهیان سردآبی و گرم آبی استان زنجان را به خود اختصاص داده اند.
ماهیان تولیدی این استان انواع گرم آبی اعم از كپور معمولی، سرگنده، نقره ای و علفخوار، شاه میگو و ماهیان سردآبی شامل قزل آلا است.
این استان در منطقه شمالغرب كشور در مقایسه با استان هایی كه در این منطقه از منابع آبی چند برابری برخوردار هستند، رتبه نخست تولید ماهیان سردآبی را به خود اختصاص داده است.
7325/8068