عروسی خونین در یمن 33 كشته بر جای گذاشت

تهران- ایرنا- در حالی كه كشتار مردم یمن به دست سعودی ها همچنان ادامه دارد، سخنگوی وزارت بهداشت یمن روز دوشنبه اعلام كرد كه شمار قربانیان حمله جنگنده های ائتلاف عربی تحت فرمان عربستان به یك مراسم عروسی در غرب این كشور، به 33 كشته و 55 زخمی رسیده است.

به گزارش شبكه خبری یمنی 'المسیره'، 'عبدالحكیم الكحلانی' سخنگوی وزارت بهداشت یمن با اعلام این خبر، افزود: این رقم آمار نهایی نیست و احتمال افزایش قربانیان وجود دارد.
جنگنده های متجاوز سعودی شب گذشته (یكشنبه) در دو حمله پیاپی به روستای 'الراقه' واقع در منطقه 'بنی قیس' در استان حجه در غرب یمن یك مراسم عروسی را به خاك و خون كشیدند.
شدت این حمله به حدی بود كه بیمارستان «جمهوری» استان حجه حالت فوق العاده اعلام كرد و از شهروندان خواست با اهدای خون به یاری مجروحان بشتابند.
رئیس بیمارستان جمهوری اعلام كرد كه 30 تن از افراد زخمی شده این جنایت، كودك هستند كه حال 3 تن از آنها وخیم است.
جنگنده های عربستان پس از بمباران های متعدد محل حادثه، مانع ورود گروه های امداد و نجات به روستای آسیب دیده و انتقال مجروحان به بیمارستان شدند.
الكحلانی، سازمان ملل را كه در قبال جنایت های سعودی علیه مردم یمن سكوت اختیار كرده، مسئول این حملات دانست و گفت، سازمان ملل بار دیگر همدستی خود با ائتلاف عربی در جنگ یمن را ثابت كرد و نشان داد كه توانایی پایان دادن به این تجاوزات را ندارد.
این جنایت در حالی روی می دهد كه 'تركی المالكی' سخنگوی ائتلاف عربی چندی پیش تهدید كرده بود كه حملات سنگین تر و بی رحمانه تری را علیه مردم یمن انجام خواهند داد.
عربستان 26 آذرماه 96 نیز با حمله به یك مراسم عروسی مشابه در استان 'مارب' در مركز یمن، ده ها تن را به خاك و خون كشید.
بن سلمان ولیعهد عربستان طراح باتلاق خونین جنگ یمن، از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند كشور عربی و با كمك و چراغ سبز آمریكا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین كشور عربی آغاز كرد تا به بهانه بازگردان عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این كشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند؛ تجاوزی كه تاكنون منجر به كشته شدن هزاران یمنی بی گناه و ویرانی این كشور شده است.
خاورم**9329**3404