گندم فقط به نام خود كشاورز خريداري مي شود

شيراز- ايرنا- مدير عامل شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه سه كشور گفت: با توجه به راه اندازي سامانه خريد گندم، مراكز خريد تضميني اين محصول، گندم را فقط به نام خود كشاورز خريداري مي كنند.

لطيف رستاد، دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: بر خلاف سال هاي گذشته كه گندم توسط افراد مختلف به مراكز خريد تحويل داده مي شد، امسال با توجه به ايجاد و فعاليت سامانه خريد، گندم خريداري شده فقط به نام كشاورز ثبت مي شود.
وي ادامه داد: اين سامانه يك سامانه تلفيقي بين جهاد كشاورزي و شركت غله است كه اطلاعات تمام كشاورزان در آن ثبت شده و چنانچه در زمان خريد گندم نام فرد تحويل دهنده در سامانه وجود نداشته باشد گندم از او تحويل گرفته نخواهد شد.
او اظهار كرد: برخي كشاورزان به دليل بدهي كه به بانك دارند، براي جلوگيري از برداشت پول گندم از حسابشان توسط بانك، گندم را به نام ديگر اعضاي خانواده به مراكز خريد تحويل مي دهند.
وي ادامه داد: ما اعلام مي كنيم كه بانك بر اساس دستورالعمل خريد، به هيچ وجه از پول فروش گندم به جاي طلبي كه از كشاورز دارد برداشت نمي كند و كشاورزان با خيالي آسوده گندم را به نام خود به مراكز خريد گندم تحويل دهند.
او اظهار كرد: اين سامانه جلو دلالان و خريد و فروش خارج از شبكه گندم را خواهد گرفت و به سالم سازي روند خريد گندم كمك خواهد كرد.
6122 /6118