گفتمان فرهنگی انقلاب مورد غفلت واقع شده است

یاسوج - ایرنا- استاندار كهگیلویه وبویراحمد تاكید كرد: برای معرفی و تبیین جایگاه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی هم در حوزه شكل گیری و هم در تداوم آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی كوتاهی شده است.

به گزارش ایرنا، علی محمد احمدی یكشنبه شب در آیین تجلیل از هنرمندان برتر كهگیلویه وبویراحمد افزود: در حالی كه ریشه انقلاب اسلامی فرهنگی است و حتی تداوم آن با هنر و حوزه ادبیات پایداری گره خورده اما كمتر به این حوزه و جایگاه رفیع آن پرداخته شده است.
احمدی تصریح كرد : تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول حدود چهار دهه گذشته بیشتر از منظر سخت افزاری صورت گرفته است و باید جنبه ها و ابعاد فرهنگی كه ریشه و بنیان تحول آفرین آن برگرفته از همین حوزه بوده مورد توجه بیشتر متولیان امر قرار گیرد.
وی ادامه داد: به همان میزان كه كارهای عمرانی و خدماتی در قالب دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان می شود اقدامات فرهنگی و آثار هنری ارزشمند كه برگرفته از هنر متعهد و انقلابی هنرمندان جامعه است باید معرفی شود.
وی ترویج و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی را نیازمند هنرمند متعهد و انقلابی دانست و گفت: امروزه آثار هنری هنرمندان در جای جای این مرز و بوم با دین و ارزش های انقلاب اسلامی آمیخته است.
استاندار كهگیلویه وبویراحمد گفت: هنر انقلاب اسلامی بر پایه تعقل، تفكر، تدبیر و منطق استوار است و هنرمندان بزرگی با زبان هنر و در عرصه های گوناگون برای این انقلاب و نظام افتخار آفریده اند.
30 هنرمند برتر در بخش های مختلف شعر، موسیقی، نقاشی، تئاتر، فیلم ، عكس،خوشنویسی، كاریكاتور و كتاب شامگاه یكشنبه در آئینی با حضور استاندار كهگیلویه و بویراحمد و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر تجلیل شدند.
در این آیین همچنین از پنج اثر برتر هنری شامل «آلبوم موسیقی قهس مقوم»، «چاپ دوم كتاب فتاح»، «هفتاد دو حرف با هفتاد دو تن» از رسول سنایی، «لابه لای كلمات» مجموعه اشعار جشنواره های كوچ و افتو توسط حمید حسینیان و كتاب شعر «آن روز كه برگ آخرش رو بشود» از اشعار حمید حسینیان رونمایی شد.
3016/1662

سرخط اخبار استان‌ها