1200میلیارد ریال اعتبار برای بیمارستان ولیعصر اراك تامین می شود

اراك - ایرنا - استاندار مركزی گفت: یك هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و تامین بخشی از تاسیسات بیمارستان ولیعصر (ع) اراك به عنوان یكی از بزرگترین طرح های وزارت بهداشت در كشور تا پایان سال تامین می شود.

به گزارش ایرنا، سید علی آقازاده روز یكشنبه در حاشیه بازدید از طرح توسعه بیمارستان ولیعصر (ع) اراك افزود: این میزان اعتبار در قالب 2 رقم 600 میلیارد ریالی پس از رایزنی استانداری مركزی، سازمان برنامه بودجه استان و دانشگاه علوم پزشكی با وزارتخانه ها محقق خواهد شد.
وی اظهار كرد: استانداری می كوشد تا با اخذ وقت ملاقات با رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور و با حضور نمایندگان مجمع استان، تامین این اعتبار را محقق كند.
استاندار مركزی بیان كرد: پیشرفت فیزیكی این طرح درمانی با توجه به مشكلات مالی قابل توجه است و برای ادامه فعالیت و تجهیز این مجموعه، تامین منابع مالی باید مورد توجه قرار گیرد.
آقازاده گفت: در سفر رئیس جمهور به استان مركزی، اعتباری برای این طرح در نظر گرفته شد كه تاكنون رقم اندكی از آن پرداخت شده است اما ظرف 2 ماه آینده عملیاتی می شود.
وی افزود:600 میلیارد ریال اعتبار تا پایان تیرماه امسال با هدف توسعه و تجهیز زیرساخت های لازم در طرح بیمارستان ولیعصر اراك تزریق می شود.
استاندار مركزی اظهار كرد: این بیمارستان علاوه برای ارائه خدمات درمانی به مردم استان مركزی، استان های مجاور را نیز خدمات رسانی خواهد كرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مركزی نیز گفت:150 میلیارد ریال از اعتبارات سال 96 برای ساخت بیمارستان ولیعصر (عج) اراك اختصاص داده شده است و 800 میلیارد ریال اعتبار نیز تا پایان اردیبهشت ماه امسال به صورت اوراق تخصیص پیدا خواهد كرد.
رقیه یادگاری افزود: مقرر شده است 500 میلیارد ریال نیز به صورت تسهیلات و 400 میلیارد ریال نیز از محل مشاركت بخش خصوصی برای تكمیل این طرح اختصاص پیدا كند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك نیز گفت: بیمارستان ولی عصر(عج) اراك تا پایان امسال حداقل به یك هزار و 140 میلیارد ریال اعتبار بدون احتساب تجهیزات پزشكی نیاز دارد.
دكترحسن طاهر احمدی افزود: بیمارستان با تخصیص به موقع این میزان اعتبار در طول یك سال، تكمیل و در ظرف مدت سه ماه تجهیزات پزشكی آن مستقر می شود.
وی اظهار كرد: طرح توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) اراك تاكنون 62 درصد پیشرفت فیزیكی داشته و برای تامین تجهیزات پزشكی و تاسیسات یك هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك گفت: در سفر هیات دولت به استان مركزی 800 میلیارد ریال اعتبار برای این بیمارستان در نظر گرفته شد كه تاكنون حدود 130 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
طاهر احمدی افزود: تاكنون 580 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این بیمارستان هزینه شده و برای امسال نیز 150 میلیارد ریال اعتبار دیگر پیش بینی شده است.
مطالعات و عملیات اجرایی بیمارستان ولیعصر اراك به عنوان مركز مادر تخصصی، درمانی و اورژانس از سال 87 آغاز شده است.
در استان مركزی 10 بیمارستان فعال با یك هزار و 945 تخت مصوب و یك هزار و 750 تخت فعال و 85 بخش درمانی وجود دارد.
16 واحد بیمارستانی استان مركزی مربوط به حوزه دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و 2 بیمارستان نیز خصوصی در اراك و ساوه است.
در حال حاضر 698 پزشك عمومی، 485 پزشك متخصص و فوق تخصص و یكهزار و 726 كارشناس رشته های مختلف پیراپزشكی و مامایی در استان مركزی فعالیت دارند.
232 پزشك استان مركزی در قالب دندانپزشك مطب دار و شاغل در دانشگاه ها و بیمارستان های غیر دولتی فعالیت دارند.
6991/3075/