۲ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۲۹
کد خبر: 82893300
۰ نفر
سیف: بانك مركزی حباب نرخ سكه را از بین می برد

تهران- ایرنا - رئیس كل بانك مركزی از احتمال آغاز حراج سكه در آینده خبر داد و گفت: بانك مركزی با عرضه سكه، حباب پیش آمده را از بین می برد.

«ولی اله سیف» رئیس كل بانك مركزی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص اینكه چرا بازار طلا از دلار 4200 تومانی تبعیت نمی كند و قیمت سكه طلا بالاتر از ارزش واقعی آن است، گفت: سكه شرایط خاص خود را دارد.
وی افزود: در گذشته نیز شاهد حباب در نرخ سكه بودیم و بانك مركزی از طریق پیش فروش و حراج سكه را به بازار عرضه می كرد تا حباب از بین برود و با دلار هماهنگ شود.
رئیس بانك مركزی گفت: ممكن است در آینده بحث حراج سكه را نیز داشته باشیم.

**ارز مورد نیاز كاروان های ورزشی تامین می شود
سیف همچنین درباره تامین ارز مورد نیاز كاروان ورزشی كشور در مجامع بین المللی نیز گفت: بانك مركزی با وزارت ورزش و جوانان در تماس است و مشكلی در تامین ارز مورد نیاز این كاروان ها وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، دولت از 21 فروردین ماه یكسان سازی نرخ ارز را با اعلام قیمت هر دلار 4200 تومان كلید زد و در 10 روز گذشته ضمن تهیه و تصویب دستورالعمل های تامین ارز مورد نیاز هموطنان در دولت، شیوه های تخصیص ارز نیز از سوی بانك مركزی اعلام شده است.
بانك مركزی از هفته گذشته دور جدید پیش فروش سكه در شعب بانك ملی ایران را آغاز كرده است كه در سررسیدهای سه ماهه تا دو ساله عرضه می شود.
پیش فروش سكه تمام در سررسید سه ماه یك میلیون و 540 هزار تومان، 6 ماه یك میلیون و 475 هزار تومان، 9 ماه یك میلیون و 410 هزار تومان و یك ساله یك میلیون و 350 هزار تومان در شعب بانك ملی ایران انجام می شود؛ قیمت سكه برای سررسید 18 ماه یك میلیون و 245 هزار تومان و سررسید 2 ساله یك میلیون و 160 هزار تومان تعیین شده است.
در بازار آزاد تهران هر قطعه سكه تمام حدود یك میلیون 835 هزار تومان به فروش می رود.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**9132*2025