۲ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۸:۲۵
کد خبر: 82893139
۰ نفر
1600 تن گوشت بوقلمون در خمين توليد شد

خمين - ايرنا - رئيس شبكه دامپزشكي خمين گفت: يكهزار و 600 تن گوشت بوقلمون پارسال در اين شهرستان توليد و روانه بازار مصرف شد.

علي اصغر حمزه لو روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: حدود 100 هزار قطعه بوقلمون در 2 دوره جوجه ريزي در واحدهاي پرواربندي اين شهرستان پرورش داده شد.
وي اظهاركرد: خمين رتبه نخست توليد گوشت بوقلمون در استان مركزي را دارد و از 20 واحد پرورشي اين طيور در استان، هشت واحد آن در خمين فعاليت مي كنند.
رئيس شبكه دامپزشكي خمين بيان كرد: سه واحد پرورش بوقلمون خمين پارسال نيمه فعال بود و يك دوره جوجه ريزي ر آن ها انجام شد كه در صورت استفاده از ظرفيت اين واحدها توليد گوشت بوقلمون در خمين به يك هزار و 800 تن مي رسد.
حمزه لو مدت هر دوره پرورش بوقلمون چهار ماه عنوان كرد و ادامه داد: نبود واحد كشتارگاهي و مراكز بسته بندي گوشت بوقلمون از حلقه هاي مفقوده زنجيره توليد و پرورش بوقلمون در خمين است.
وي گفت: بوقلمون پرورشي اين شهرستان به واحدهاي كشتارگاهي در استان هاي تهران، اصفهان و قم ارسال مي شود و از اين استان ها با بسته بندي مناسب به مناطق مختلف عرضه مي شود درحاليكه مي توان با حمايت اصولي از سرمايه گذاران، اين امكان را در خمين فراهم كرد و ارزش افزوده آن نصيب منطقه شود.
رئيس شبكه دامپزشكي خمين افزود: در واحدهاي پرورش بوقلمون خمين 40 فرصت شغلي مستقيم ايجاد شده است كه ظرفيت توسعه آن نيز وجود دارد.
حمزه لو دربخش ديگري از سخنانش عنوان كرد: از پنج ميليون و 400 هزار قطعه جوجه ريزي در مرغداري هاي فعال خمين، 14 هزار و 600 تن گوشت سفيد مرغ توليد و با كشتار 2 ميليون قطعه در تنها كشتارگاه طيور اين شهرستان چهار هزار تن گوشت سفيد توليد و روانه بازار مصرف شد.
رئيس شبكه دامپزشكي خمين يادآور شد: اين شهرستان 125 واحد پرورش طيوردارد و از نظر توليد گوشت سفيد در جايگاه دوم و تخم مرغ در رتبه هفتم استان مركزي است.
شهرستان 105 هزار نفري خمين واقع در جنوب استان مركزي، چهار هزار بهره بردار فعال در بخش دام، طيور و آبزيان دارد.
7277/6013/