تروریستها تصویری اشتباه از اسلام ارائه می كنند

دهلی نو-ایرنا- مجید مجیدی كارگردان ایرانی كه در هند حضور دارد با تاكید بر این نكته كه اسلام دین دوستی، صلح و محبت است، گفت: چهره واقعی دین اسلام با آنچه اخیرا به واسطه رفتار برخی تروریستها به آن نسبت داده شده تفاوت دارد.

به گزارش ایرنا در روز شنبه، یك تارنمای سینمایی هند به نام 'ایندنیواگلند' در مقدمه مصاحبه خود با مجیدی به این نكته اشاره كرد كه وی قبل از این با ساخت فیلم سینمایی 'محمد رسول الله'، سعی كرده است چهره واقعی اسلام را به مخاطبان نشان دهد.
مجیدی با تاكید بر اینكه از نظر وی سینما این قدرت را دارد تا مردم را به یكدیگر نزدیك كند، گفت: سینما دارای ظرفیت بسیار بزرگی جهت نزدیك كردن فرهنگ ها به یكدیگر است زیرا این عرصه هیچ مرزی ندارد. سینما می تواند در سرتاسر جهان سفر كند و بر انسان ها تاثیر بگذارد و حتی می تواند سنت ها و فرهنگ های مختلف را به بهترین نحو در كشورهای مختلف نشان دهد.
وی افزود: من با این دیدگاه 'محمد رسول الله' را ساختم. در این سالها بعضی افراد یك چهره غلط از اسلام ایجاد كرده اند، تفاسیر اشتباه در مورد این دین مطرح می كنند. من می خواستم حقیقت را نشان دهم.
این فیلم از سوی جمهوری اسلامی ایران برای دریافت بهترین فیلم زبان خارجی آكادمی اسكار در سال 2015 معرفی شد. ای آر رحمان، آهنگ ساز مشهور هندی كار آهنگ سازی این فیلم را انجام داده است.
مجیدی تاكید كرد: داعش و طالبان یك چهره اشتباه از اسلام ارائه كردند. كشور های غربی و عربستان سعودی در حال نشان دادن یك چهره اشتباه از اسلام هستند. من هفت سال از عمر خود را تنها برای به تصویر كشیدن بخش كوچكی از اسلام صرف كردم. اما گروه های مسلمان افراطی، عمدتا از عربستان سعودی ترسیدند تا این چهره واقعی اسلام را نشان دهند؛ بنابراین این فیلم را ممنوع كردند و خواستار توقف نمایش آن در كشورهای مختلف شدند.
این كارگردان نامزد اسكار افزود: پس از تحقیقات طولانی در مورد هر دو بخش اسلام، شیعه و سنی، صحبت با روحانیون شیعه و سنی، من سعی كردم فیلمی برای ایجاد اتحاد بین این دو بسازم. در زمان ها و مناسبت های مختلف، از تمام رهبران مذهبی خواستم كه فیلم را تماشا كنند؛ اما آنها فیلم من را 'حرام' خواندند و بدون دیدن فیلم علیه آن فتوا صادر كردند.
مجیدی كه با ساخت فیلم هایی همچون 'باران'، 'رنگ بهشت' و 'بچه های آسمان' به شهرت رسیده است می خواهد به صدای طبقات ضعیف و پایین جامعه تبدیل شود.
وی گفت: همیشه سعی كرده ام مسائل طبقه پایین جامعه را نشان دهم و همیشه می خواهم صدای همه كسانی باشم كه نمی توانند نگرانی های خود را بیان كنند.
به گزارش ایرنا، مجیدی برای اكران فیلم سینمایی 'آنسوی ابرها' در هند به سر می برد. این فیلم داستان زندگی عادی و روزمره یك خواهر و برادر را در شهر مومبای بیان می كند.
'آنسوی ابرها' ساخته مجید مجیدی كارگردان مشهور ایرانی روز گذشته (20 آوریل) در هند بر روی پرده سینماها رفت.
فیلمبرداری این فیلم در دو شهر مومبای(بمبئی) و جیپور انجام شده و مراحل فنی فیلم نیز در هند انجام شده است.
آساق**267**1424**1337