حادثه تيراندازي به محيط بانان در دست پيگيري قضايي است

شوش - ايرنا - مدير كل حفاظت محيط زيست استان خوزستان گفت: حادثه تيراندازي به محيط بانان پارك ملي دز تا شناسايي و دستگيري عوامل آن از طريق اين سازمان و دستگاه قضايي در دست پيگيري است.

سه محيط بان پارك ملي دز صبح روز شنبه در جريان گشت آبي و تعقيب صيادان متخلف ماهي مورد اصابت گلوله اسلحه جنگي قرار گرفته و مصدوم شدند.
احمدرضا لاهيجان زاده روز شنبه در حاشيه عيادت از محيط بانان مصدوم در بيمارستان نظام مافي شوش در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در اين حادثه سه نفر از چهار محيط باني كه صيادان متخلف را تعقيب مي كردند مورد اصابت مستقيم گلوله جنگي قرار گرفتند.
وي حال محيط بانان مصدوم را رضايت بخش عنوان كرد و اظهار داشت: 2 محيط بان از ناحيه بازو و دست مصدوم شده و آسيب آنها كمتر است اما نفر سوم از ناحيه كتف مورد اصابت گلوله قرار گرفته و نياز به جراحي دارد.
مدير كل حفاظت محيط زيست خوزستان افزود: هر سه محيط بان براي ادامه درمان از بيمارستان نظام مافي شوش به بيمارستان دزفول منتقل شده و در صورت نياز به ادامه درمان به بيمارستان هاي اهواز يا تهران منتقل خواهند شد.
گفته مي شود صيادان متخلف ماهي بعد از شليك به سمت محيط بانان بوسيله قايق از محل متواري شده اند اما سرنخ هايي از آنها بدست آمده است.
پارك ملي دز زيستگاه گوزن زرد ايراني با طول 150 كيلومتر در اطراف رودخانه دز گسترش دارد.
6068/7280