۳۱ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۵۸
کد خبر: 82891677
۰ نفر
نماينده مجلس: بايد از تصميم ارزي دولت حمايت كرد

بجنورد- ايرنا- عضو هيات رئيسه كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اقدام اخير دولت براي تك نرخي شدن ارز گفت: همه بايد از اين تصميم سنجيده حمايت كنيم.

به گزارش ايرنا، هادي قوامي جمعه در نشست شماري از مديران بخش خصوصي استان خراسان شمالي در اتاق بازرگاني بجنورد اظهار كرد: البته نرخ 42 هزار ريالي براي ارز، نرخ ثابت نيست و دولت و بانك مركزي نيز توضيح دادند كه نرخ شناور است و تغيير مي كند.
وي با بيان اينكه تغيير نرخ ارز، بودجه را تحت تاثير قرار مي دهد، افزود: نرخ ارز در بودجه، 35 هزار ريال ديده شده است اما اكنون دولت ارز را 42 هزار ريال مي فروشد و در اين وضعيت هفت هزار ريال بابت هر دلار، بيشتر وارد خزانه مي شود.
نماينده مردم اسفراين در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: اكنون بيشتر به مشاركت صادركنندگان و وارد كنندگان نياز داريم.
وي با اشاره به لزوم استفاده از توان كارشناسي بخش خصوصي در تصميم گيري درست گفت: قانون فضاي كسب و كار براي اين است كه صداي بخش خصوصي شنيده شود و نظرات اين بخش با ملاحظه هاي كارشناسي در تصميم گيري ها و برنامه ريزي ها بازتاب داشته باشد.
عضو هيات رئيسه كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي افزود: اگر صداي بخش خصوصي را بشنويم خطاها و اشكال در تصميم گيري ها كمتر مي شود.
وي در بخش ديگر سخنان خود با بيان اينكه در شرايط فعلي، توليد پر زحمت ترين كار در كشور است گفت: به يقين هم اكنون فعاليت در اين بخش، دلسوزي براي توسعه كشور است زيرا در منطق اقتصادي، شخص در اين شرايط سرمايه را در توليد هزينه نمي كند.
قوامي با اشاره به اينكه طرحي در كميسيون اقتصادي مجلس درباره ارز در حال طراحي است گفت: هفته آتي نيز سه قوه در نشستي در مجلس، در باره حل مسائل كشور و توجه به شوك ارزي بررسي هاي لازم را انجام مي دهند.
نماينده مردم اسفراين در مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: اتاق بازرگاني و شوراي گفت و گوي دولت و بخش خصوصي خراسان شمالي، پيشنهادها را ارائه دهند زيرا اگر نظرهاي كارشناسي مطرح شود راه حل ها راحت تر بررسي مي شود.
7185 /6042