ترامپ از تحقیقات پلیس فدرال به شدت نگران بود

تهران – ایرنا – خبرگزاری فرانسه روز جمعه اعلام كرد، انتشار یادداشت های رئیس پیشین پلیس فدرال آمریكا نشان می دهد كه رئیس جمهوری این كشور به شدت از تحقیقات 'اف بی آی' و تاثیر آن بر عملكرد دولتش نگران بود.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه نوشت: وزارت دادگستری آمریكا پنجشنبه شب به وقت محلی (31 فروردین) یادداشت های جیمز كومی از دیدارهایش با دونالد ترامپ را در اختیار كنگره و رسانه ها قرار داد.
كومی در این یادداشت ها كه بلافاصله پس از دیدارهای خود با ترامپ نوشته بود، رئیس جمهوری آمریكا به شدت از این كه تحقیقات 'اف بی آی' بر عملكرد دولتش تاثیر بگذارد هراس داشت. این یادداشت ها می توانند در تحقیقات جنایی به عنوان مدركی دال بر كارشكنی احتمالی ترامپ مورد استفاده قرار گیرند.
بر اساس این یادداشت ها، رئیس جمهوری آمریكا دراوائل سال 2017 بارها و چند هفته پیش از عزل كومی از روند تحقیقات پیرامون دخالت روسیه در امور داخلی آمریكا شكایت كرده بود و آن را سایه ای بر دولت نوپای خود خواند بود كه بر دیدارهایش با سران خارجی و انجام امور حكومتی تاثیر سوء می گذارد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، حدود یك سال است كه بسیاری از مطالب یادداشت های كومی و به ویژه درخواست رئیس جمهوری آمریكا برای وفادار ماندن او علنی شده است. كومی در این یادداشت ها آورده است كه ترامپ بارها گزارش های تائید نشده در مورد فیلم وی با فاحشه ها را پیش كشیده و این قضیه را مزخرف خوانده بود.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ امروز در صفحه شخصی توییتر خود به این یادداشت ها واكنش نشان داد وكومی را به انتشار اطلاعات طبقه بندی شده متهم كرد.
اروپام**3092**1049