۳۱ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۹:۰۸
کد خبر: 82891593
۰ نفر
تجهيز چاه هاي آب كشاورزي آستارا ضروري است

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا گفت: حفر و تجهيز چند حلقه چاه براي تامين آب شاليزارها در مناطق بحراني اين شهرستان ضروري است.

به گزارش روز جمعه روابط عمومي فرمانداري آستارا به ايرنا يونس رنجكش در بازديد از شاليزارهاي داراي چالش آب در اين شهرستان افزود: دستگاه هاي اجرايي علاوه بر كاهش چالش هاي احتمالي كمبود آب در ماه هاي آينده، شاليكاران را به بيمه محصولات كشاورزي تشويق و كشاورزان در مصرف بهينه آب با مسئولان مربوطه همكاري كنند.
وي اظهار كرد: آستارا از شرايط جغرافيايي و اقليمي خاص برخوردار است و از آب هاي سطحي رودخانه ها، آب بندان ها و چاه هاي آن براي مصارف كشاورزي بايد به درستي استفاده شود.
وي بيان كرد: از بهمن ماه سال گذشته براي لايروبي انهار و آب بندان ها و برق دار كردن چاه ها اقدام شده اما امسال به دليل كاهش نزولات جوي با كمبود آب مواجه هستيم.
رنجكش افزود: مسئولان و كشاورزان در كنار يكديگر با اتخاذ روش هاي صحيح و هماهنگي هاي لازم، بايد خسارات احتمالي كاهش نزولات آسماني و كمبودها را مديريت كنند.
او و تعدادي از مسئولان دستگاه هاي اجرايي آستارا از شاليزارهاي روستاهاي عباس آباد، خسرومحله، نورعلي محله سيبلي، قره سو و چلوند بازديد و مشكلات آنان را بررسي كردند.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت، سه هزار و 200 هكتار شاليزار، هفت رشته رودخانه و 670 حلقه چاه مجاز كشاورزي، در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و كشت غالب آن برنج است.
7105 / 7124/2007