یزد در برقراری همكاری های جمعی، موفق بوده  است

یزد - ایرنا - استاندار یزد گفت: این استان در برقراری تفاهم و افزایش همكاری های جمعی در اجتماع نسبت به سایر استانها از امتیاز بالایی برخوردار است و در بسیاری موارد ، همكاری ها از میانگین كشوری نیز بالاتر است.

محمود زمانی قمی روز پنجشنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان كه با حضور سیدحمید كلانتری معاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در اتاق بازرگانی یزد برگزار شد با اشاره به تجربه كاری در هشت استان كشور گفت: بسیاری از استانها در آرزوی موفقیت های یزد بویژه در حوزه آموزشی هستند، باید تفاهم و همكاری در حوزه های مختلف تداوم یابد.
وی افزود: بسیاری از مسائل و مشكلات با همكاری خوب دستگاه قضایی بویژه در حوزه های اقتصادی و آب به خوبی حل شده كه این امر شایسته ستایش است.
استاندار یزد با اشاره به مشكلات اخیر در بحث آب انتقالی از زاینده رود به استان یزد هم گفت: تاكنون از بی آبی و كم آبی می نالیدیم ولی این روزها با جریان تعرض و قانون شكنی مواجه هستیم.
زمانی قمی تأكید كرد: باید علاوه بر دریافت خسارت از این افراد ، تعرض آنها نیز به طور كامل متوقف شود ضمن آنكه در كنار پیگیری این موضوع به دنبال انتقال آب نیز باشیم.
وی ادامه داد: واقعیت این است كه فلات مركزی ایران از لحاظ آب دچار بحران بی سابقه ای در طول 60 سال گذشته است و بخش های شرب ، صنعت و كشاورزی به شدت با بحران كم آبی درگیر است.
رئیس شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان یزد در ادامه بر لزوم برگزاری نشست میان بخش خصوصی با نخبگان ، علما و دانشگاهیان تصریح كرد: با این نشست ها می توان زمینه تبادل نظر بخش های مختلف و فرهنگسازی برای حضور جدی تر بخش خصوصی را فراهم كرد.
همچنین معاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت كه استان یزد در دوره مدیریت جدید بیشتر نیازمند ایجاد نوگرایی، شادابی ، نشاط و تحرك بهتر در بخش های مختلف برای توسعه و پیشرفت است.
كلانتری افزود: همیشه به دنبال این بودیم، بزرگان یزدی در فضایی بزرگ، حركتهای جمعی برای توسعه استان انجام دهند.
وی با انتقاد از اینكه برخی از مردم در بسیاری ها فعالیت های اجتماعی به همدیگر كمك نمی كنند، افزود: باید برای پیشرفت كشور به هم كمك و با یكدیگر در این مسیر حركت كنیم ، اگر فردی پشت سر ما حركت می كند نباید برای او مزاحمت ایجاد كرد.
یزد با یك میلیون و 138 هزار نفر جمعیت با سه هزار و 600 واحد تولیدی چهارمین استان صنعتی كشور محسوب می شود .
این استان بزرگترین تولید كننده كاشی و سرامیك كشور است و 25 درصد تولید محصولات نساجی و نیمی از سنگ آهن تولید كشور را در اختیار دارد .
همچنین به عنوان نخستین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان شناخته می شود.
بیشتر واحدهای صنعتی و معدنی این استان با سرمایه گذاری بخش خصوصی اداره می شود.
یزد در 24 سال گذشته رتبه برتر كشور را در آزمون سراسری كسب كرد و به نسبت جمعیت دارای بیشترین نخبگان در ایران است.
1968/ 2047/