۳۰ فروردین ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۰۴
کد خبر: 82890967
۰ نفر
همدان غبارآلود می شود

همدان - ایرنا - كارشناس اداره كل هواشناسی همدان گفت: از روز جمعه پدیده گرد و غبار وارد این استان شده و در برخی از ساعات نیز وزش باد شدید پیش بینی می شود.

شهرام حكیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به نقشه های پیش یابی و مدل های هواشناسی، آسمان استان همدان تا 24 ساعت آینده صاف تا كمی ابری ، افزایش ابر و گاهی وزش باد همراه است.
وی ادامه داد: از نظر دما نیز از امروز به تدریج دمای هوا بین 2 تا پنج درجه سانتیگراد افزایش می یابد.
وی اضافه كرد: كمینه دمای هوای همدان در 24 ساعت گذشته یك درجه سانتیگراد زیر صفر و بیشینه دمای این شهر 16 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.
حكیمی گفت: شهرستان رزن با سه درجه سانتیگراد زیر صفر خنك ترین و اسدآباد با 18 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه استان در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.
به گفته وی میانگین بارندگی در استان همدان نسبت به سال گذشته 40 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت 32 درصد كاهش نشان می دهد.
حكیمی اضافه كرد: میزان بارش های شهر همدان در سال زراعی جاری (مهرماه تاكنون) نسبت به مدت مشابه سال گذشته 33 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت 26 درصد كاهش دارد.
وی افزود: بیشترین بارش ها در این مدت مربوط به اسدآباد با 268 میلی متر گزارش شده است كه نسبت به سال گذشته 25 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت 17 درصد كاهش دارد.
وی اظهار كرد: كمترین بارش ها نیز مربوط به ملایر با 145 میلی متر ثبت شده است كه نسبت به سال گذشته 54 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت 44 درصد كاهش نشان می دهد.
آب و هوای این استان در نتیجه وجود كوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی و بلندی های زیاد به شدت متغیر است و زمستان های سرد، پر برف و باران و تابستان های معتدل دارد.
2087/2090