ناگفته هایی در خصوص استعفای كاوه مدنی

تهران-ایرنا- رییس فراكسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی به نقل از رییس سازمان حفاظت محیط زیست، توضیحاتی درباره نحوه كناره گیری كاوه مدنی از معاونت بین‌الملل، نوآوری و مشاركت فرهنگی - اجتماعی این سازمان ارائه داد.

محمدرضا تابش روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در خصوص كاوه مدنی معاون سابق سازمان حفاظت محیط زیست و موضوع استعفای او از این سمت گفت: بر اساس گفته های رییس سازمان حفاظت از محیط زیست، كاوه مدنی به عنوان نخبه علمی بود كه موانعی بر سر انجام كارهایش به صورت ضعیف از قبل وجود داشت و بعد ازمدتی این موانع شدت گرفت.
وی ادامه داد: بر اساس گفته های رییس سازمان حفاظت از محیط زیست، مدنی همواره متعهد بود كه برای سازمان محیط زیست كشور و نه جای دیگری كار كند، وقتی عرصه برای وی تنگ شد و به دلیل آن كه وی تنها فرزند خانواده بود و پدر و مادرش نیز مسوولیت های اداری مهمی در یكی از وزارتخانه ها داشتند خواهان استعفا شد.
تابش اضافه كرد: آقای كلانتری اصرار كرده كه مدنی به مسوولیت خود ادامه دهد ولی وی این موضوع را منوط به رضایت مندی پدرو مادرش دانست؛ نهایتا پدرو مادرش راضی به ادامه فعالیت وی با این حجم فشارها نشدند و كاوه مدنی استعفا خود را ارائه كرد ولی گفت كه همه جا در خدمت محیط زیست كشور خواهد بود.
نماینده مردم اردكان درمجلس گفت: ممكن است فعل و انفعالاتی اتفاق بیافتد و از یك بعد، نتیجه ای از برخی اقدامات بگیریم اما از ابعاد دیگر سرمایه های اجتماعی را از بین می بریم و موجب فرار مغزها می شویم كه باعث ایجاد بی اعتمادی عمومی خواهد شد.
وی تصریح كرد: باید برای حفظ نخبگان و سرمایه های علمی و مخصوصا این ها كه قبول كردند در كشور ایفای نقش كنند تلاش كنیم ، اگر نسبت به این ها ناروایی هایی صورت گیرد اثر سوء آن بیشتر است، مهم جذب، جلب و نگاهداشت این سرمایه هاست.
به گزارش ایرنا، كاوه مدنی متولد مرداد 1360 دانشمند، پژوهشگر و فعال محیط زیستی كه پیشتر نایب دبیر مجمع محیط زیست سازمان ملل متحد بوده است، از شهریور سال گذشته مسئولیت معاونت بین‌الملل، نوآوری و مشاركت فرهنگی - اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست را بر عهده گرفت.
كاوه مدنی كه در سال‌های اخیر نقش بسیار پر رنگ و تأثیرگذاری در افزایش آگاهی عمومی نسبت به بحران آب در ایران و محیط زیست ایران ایفا كرده است، در جریان دستگیری فعالان محیط زیستی در بهمن سال گذشته، به مدت چندساعت بازداشت شد. وی سرانجام در فروردین ماه جاری از سمت خود استعفا داد و از ایران رفت.
سیام**9121 /1449